Canon tutvustab kaameramudelit EOS 60Da

Canon laiendab oma EOS-sarja tootevalikut kõrgresolutsioonilise digipeegelkaameraga EOS 60Da, mis on loodud astronoomiliste nähtuste pildistamiseks. Mudeli EOS 20Da järglasena ning kaameraga EOS 60D samade tehniliste näitajatega, on EOS 60Da loodud jäädvustama udukogudest kiirgavaid rikkalikke punaseid toone, ning kohandatud madalsagedusfilter muudab selle vesiniku alfa (Hα) lainepikkuse suhtes tundlikumaks.

EOS 60Da sobib ideaalselt astronoomiliste nähtuste, näiteks kiirgavate udukogude jäädvustamiseks, mis on tänu ioniseeritud vesinikule erilise punase värvusega ja on seetõttu astrofotograafide lemmikobjektid. Tavalises digipeegelkaameras olev infrapunafilter piirab kaamerasensorini jõudva Hα valguse hulka, vähendades punaste signaalide edastust, et hoida lõplikel kujutistel ära soovimatuid värvimoonutusi. Kaameramudelis EOS 60Da on aga kasutusel uus modifitseeritud filter, mis laseb läbi kolm korda rohkem Hα valgust kui kaamera EOS 60D, ning võimaldab oma 18-megapikslise CMOS sensoriga, DIGIC 4 protsessoriga ja suure ISO-vahemikuga jäädvustada teravaid ja selgeid pilte ka punaselt kiirgavatest udukogudest.

Kaamera 18-megapiksline APS-C-formaadis CMOS sensor on ideaalne tähekogude äärmiselt detailseks jäädvustamiseks ning hea jõudlus suurte ISO-väärtuste juures – kuni ISO 6 400 ja laiendatav väärtuseni ISO 12 800 – tagab piltide vähese mürataseme, vähendades vajadust pikemate säriaegade ja tähtede jälgimissüsteemide kasutamise järele. Koos võimsa 14-bitise DIGIC 4 protsessoriga pakub sensor lõplikes väljundandmetes ka head signaali-müra suhet, andes tulemuseks rikkalike ja loomulike värvitoonide ning sujuva tonaalsusega pildid – ideaalne näiteks tähtedevaheliste gaasipilvede detailsete värviüleminekute jäädvustamiseks.

Kaamera EOS 60Da on sarnaselt mudelile EOS 60D hea ergonoomilisusega, mis muudab selle mugavalt käeshoitavaks ja hõlpsalt kohandatavaks. Selle kumeral kujul olevad nupud on sõrmeulatuses ning sagedasti kasutatavad nupud on käsitsemise hõlbustamiseks kõik ühte kohta koondatud. Juhtnupud on lihtsasti reguleeritavad ning iga kasutaja saab neile just enda soovidekohased funktsioonid määrata. Taustavalgustusega vedelkristallekraan pakub aga paindlikkust võtte ajal pildi parameetrite jälgimiseks ja reguleerimiseks.  Ka spetsiaalne kiirjuhtimisnupp pakub võtte ajal kohest ja mugavat juurdepääsu kõikidele kaamerasätetele.

Mudelil EOS 60Da on olemas lisaks 7,7 cm (3,0”) muudetava nurgaga laiale vedelkristallekraanile ka Live View režiimi tugi, mis on ideaalne statiivilt võtete kadreerimiseks. Ekraani keeratav ja pööratav liigend tagab hea paindlikkuse, samal ajal kui reaalajas pildiedastuse režiim Live View pakub mugavat ja täpset kontrolli, võimaldades fotograafidel kompositsiooni ja kaamerasätteid väga täpselt reguleerida. Vedelkristallekraani 1 040 000-punktine resolutsioon pakub ka nii võtete tegemisel kui taasesitusel heal tasemel detailsust, võimaldades astrofotograafidel julgelt kadreerida ja jäädvustatud pilte üle vaadata.

Veelgi paindlikumaks pildistamiseks ühildub mudel EOS 60Da ka lisavarustusse kuuluva taimeriga distantspäästikuga TC-80N3[i] – programmeeritava distantspäästikuga, mis võimaldab sätteid ilma kaamerat liigutamata reguleerida. Seade TC-80N3 võimaldab kasutaja poolt valitud intervallide järel paindlikku kaugpildistamist või pikkade säriaegadega kasutamist, muutes selle ideaalseks õhtusest taevast aegvõtete tegemiseks. Kaasasolev vahelduvvooluadapter ACK-E6 võimaldab vooluvõrku ühendatuna pikaajalist pildistamist ning tarkvara EOS Utility võimaldab kasutajatel reguleerida võtte ajal USB-ühenduse abil sätteid või vaadata kadreeritud pilte nii PC-st kui Macist.

Kuuludes EOS-süsteemi, ühildub kaamera EOS 60Da ka laiaulatusliku vahetatavate objektiivide valikuga, 8–800 mm-ni – pakkudes astrofotograafidele nii võimsust kui ka erakordselt loomingulisi valikuvõimalusi.

EOS 60Da – põhiomadused:

  • Suurem tundlikkus infrapunavalguse suhtes
  • 18-megapiksline APS-C-mõõdus CMOS sensor
  • Muudetava nurgaga 7,7 cm (3,0”) 3:2 kuvasuhtega Clear View vedelkristallekraan
  • ISO 100-6400 (laiendatav kuni väärtuseni 12 800)
  • Aegvõtte võimalus tarkvaraga EOS Utility või valikulise taimeriga distantspäästikuga TC-80N3