Fortumi meeskond liitub 1. juunil startiva Tallinn – Monte Carlo elektriautode maratoniga.

Kümne päeva jooksul läbivad erinevatest riikidest pärit elektriautod kümme riiki, peatudes 29 linnas. Maratoni eesmärk on edendada puhtamat energiatootmist ja keskkonnasõbralikku transporti, sealhulgas elektriautode laadimistaristut.

Fortumi pikaajaline eesmärk on saada CO2 vabaks energiaettevõtteks ja aidata kaasa üleminekule fossiilsetelt kütustelt taastuvenergial rajanevale süsteemile. Transpordi põhjustatud emissioonide vähendamiseks peaks Fortumi arvates tegema koostööd elektriautode laiema kasutuselevõtu suunas ning muutma nende kasutamise mugavamaks. “Transpordi elektrifitseerimise eesmärgil valmistub Fortum elektriautode igapäevaellu toomise nimel, luues laadimisjaamade võrgustiku ja maksesüsteemi. Skandinaaviamaades on Fortum rajanud üle 100 avaliku laadimisjaama,” sõnas Fortumi laadimissüsteemide müügidirektor Juha Stenberg, kes on elektriautode maratonil Fortumi meeskonna kapten.

Fortumi rahvusvaheline meeskond sõidab Nissan Leaf-ga, läbides maratoni Tallinn-Wroclaw lõigu. Linnad, kus sellel teekonnal peatutakse, on Pärnu,Riia ja Jelgava Lätis, Panevezis ja Kaunas Leedus, Augustow, Ostrow Mazowiecka, Varssavi, Piotrkow Tribulanski ja Kepno Poolas.

Elektriautode maratoni patroon on Monaco vürst Prince Albert II.