Share
Esimene Eesti Jooksupäev: Vähemalt tuhat jooksjat osaleb homme ühisel virtuaaljooksul

Esimene Eesti Jooksupäev: Vähemalt tuhat jooksjat osaleb homme ühisel virtuaaljooksul

11053445_915778978468249_4919325643574494872_oEesti populaarseima jooksuportaali Marathon100 ja adidase ettevõtmisel korraldatakse homme esmakordselt Eestis virtuaaljooks, et tähistada seeläbi USA-st alguse saanud Jooksupäeva. Päeva tähistamise eesmärgiks on populariseerida jooksmist kui tervislikku liikumist.

Juba tuhatkond inimest on tänaseks Facebookis end osalejaks registreerinud. Jooksjate hulgas on näiteks Lenna Kuurmaa, õed Luiged, Eesti 2014 aasta naissportlane Erika Kirpu, Roman Fosti, odaviskajad Magnus Kirt ja Risto Mätas, Piret Järvis jpt.

Osalemiseks ei ole vaja teha muud kui liituda üritusega Facebookis, laadida ürituse leheküljele pilt oma jooksust kasutades pildi all #eestijooksupäev ja soovi korral jagada Endomondo või muu rakendusega salvestatud jooksuträkki: https://www.facebook.com/events/798261813575807/
Kõik osalejad saavad samalt aadressilt alla laadida ka Eesti Jooksupäeva virtuaalse medali, mida on võimalik oma Facebooki lehel kasutada.

Korraldajate sõnul inspireeris neid aktsiooni korraldama soov öelda, et joosta saab alati ja igal pool, selleks ei pea ootama mõnd suuremat jooksuüritust. Kui ilm ilus, tuleks kohe leida sobiv pooltund jooksuks. See annab kehale nii vajalikku toonust!

Jooks on enimharrastatud spordiala Eestis. Marathon100 andmetel tegeleb Eestis regulaarselt jooksmisega üle 24 000 inimese. Statistika näitab, et jooks on spordialana jätkuvalt tõusvaks trendiks. Kõige enam on jooksuharrastajate arv kasvanud naiste seas, järjest enam leiab tee jooksmise juurde 45+ vanusegrupis, silma paistab enim vahemik 65-69 aastat.

Marathon100.com on Eesti populaarseim jooksuveeb, kust leiab uudiseid, treeningnõuandeid, unikaalse Eesti jooksuvõistluste veebikalendri ja kõiki Eesti jooksutulemusi sisaldava andmebaasi. Marathon100 teeb koostööd Soome enam kui 40 aastase ajalooga ajakirjaga “Juoksija”, kellele pakutakse Eestis välja töötatud ainulaadset jooksutulemuste otsingumootorit. Leht on asutatud poolteist aastat tagasi kirgliku jooksusõbra Janek Oblikase poolt.

adidas on ülemaailmne spordijalatsite, -rõivaste ja -aksessuaaride disainimise, arendamise ja turustamisega tegelev ettevõte, mis kuulub adidas Group korporatsiooni. adidas Group on üks juhtivatest spordikaupade tööstuse globaalettevõtetest, mis pakub oma põhikaubamärkide adidas, Reebok, TaylorMade, Rockport ja Reebok-CCM Hockey raames laia valikut tooteid. Korporatsiooni peakontor asub Saksamaal Herzogenaurachis ning kokku on grupil 46 000 töötajat.

Rahvusvahelisest Jooksupäevast: http://www.runningday.org/

Comments are closed.