Elver Loho lahkub Eesti Interneti Kogukonnast

 

Elver Loho ERR
Elver Loho ERREesti Interneti Kogukond juhatuse esimees Elver Loho teatas täna Facebook vahendusel,et on esitanud MTÜdesse lahkumisavaldused ja astunud Keskerakonna parteisse.
Samuti on tal plaanis kandideerida juba kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel Keskerakonna ridades.
elver leho
Tõmbasin Kogukonna käima natuke rohkem kui kahe aasta eest ja olen siiamaani seda vedanud, nii hästi või halvasti kui oskused lubavad. Kaalusin pikalt kas uueks perioodiks kandideerida või mitte — senine töö ja Kogukonna vahel siblimine oli üsna ära kurnanud. Lõpuks otsustasin, et kandideerin, aga ei pürgi enam juhatuse esimeheks. Aeg on taustal olles oma kogunenud teadmisi teistega jagada.

Lõpetamist vajab projekt leppida erakondade ja valimisliitudega kokku selle aasta KOVide valimisprogrammide mingi minimaalne mõistlik ühine IT-alusprogramm. Asjad, mida tahaksime kõik näha olenemata sellest kes võidab valimised.

Kuna olen viimase aasta jooksul rohkem seadustesse süvenenud, siis seal on silma jäänud mitmeid IT-inimese nurga alt vaadates “bugisid”. Ajalehtedel on rutiinne komme rikkuda selliste inimeste autoriõigusi, kel pole ressursse ennast kohtus kaitsta — äkki oleks pretsedendist kasu? Kas arhitektuuriteoste fotosid võib kasutada kommertslikul eesmärgil või on Google Street View Eestis illegaalne? Kas e-kirja edasi saatmine on autoriõiguse rikkumine? Miks on Eestis kuriteoks igasuguse vägivalda kujutava video üles laadimine YouTube’i? Kas tasuta wifidele laienevad kõik elektroonilise side seaduse müstilised nõuded, mida pole tüüpilise Elioni karbiga võimalik täita isegi parima tahtmise puhul? Mil viisil on üldse võimalik elektrooniliselt MTÜ asju ajada? Kas VLC’ga DVD vaatamine on tõesti väärt kuni kolme aastat vanglas? Mis saab Eesti Interneti SA-st ja tema tsoonifailist, mille varjamise nimel plekitakse müstilisi summasid advokaatidele samas kui .com, .net ja .org tsoonifailid on vabalt kättesaadavad?

via. Facebook ja EIK

 

One thought on “Elver Loho lahkub Eesti Interneti Kogukonnast”

Kommenteerimine on suletud.