Ergma rõhutas tervishoius e-lahenduste tähtsust

FEP_8727Riigikogu esimees Ene Ergma toonitas täna Toompeal toimuva rahvusvahelise seminari “E-tervis Eestis: hetkeolukord ja tulevikuperspektiiv” avamisel, et kiiresti arenevas ja muutuvas maailmas on oluline roll e-lahendustel, mis on muutunud osaks meie igapäevaelust.

„Ei ole valdkonda, kus e-lahendused ei suudaks olla abiks. Need abistavad meid nii keskkonna-, majandus-, rahandus- kui ka sotsiaalvaldkonnas. Hulk lahendusi on väljatöötamisel,“ ütles Ergma.

„E-lahenduste arendamisel peame olema piisavalt targad, et mitte ära unustada, kellele me neid lahendusi teeme ja et need lahendused ka meid meie igapäevaelus aitaksid,“ märkis Ergma.

„Meie riik on väike, meie ressursid on piiratud. Seda enam peame me väärtustama oma inimesi ning targalt kasutama olemasolevaid võimalusi. Peame olema targad, et meie piiratud ressursid panna töötama meie kasuks. Meil on palju nutikaid inimesi, kelle lennukad, innovaatilised ideed võivad oluliselt tõsta inimeste elukvaliteeti ja rahulolu ka nende olemasolevate vahendite piires,“ ütles Ergma.

Ergma märkis, et tervise valdkonnas napib meil arste ja õdesid juba täna. Tervishoiuteenuste kättesaadavus maapiirkondades ei ole alati selline nagu inimesed seda ootaksid. Ootejärjekorrad on pikad, inimesed soovivad enam teada oma tervisest ja olla kaasatud raviprotsessi. „Need kõik on väljakutsed, mille lahendamisele saaks kaasa aidata e-tervise lahendused. Nende lahenduste väljatöötamine vajab erinevate osapoolte tahet, nutikust, paindlikkust ja kasutajate soovidega arvestamist,“ ütles Ergma.

Seminaril esineb ka sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna. Seminari korraldavad Riigikogu sotsiaalkomisjon, E-tervise sihtasutus, Euroopa tervise telemaatika liit ja Rahvusvaheline sotsiaalkindlustusasutuste ühing (AIM). Seminaril osalevad Euroopa e-tervise valdkonna asjatundjad, Eesti tervishoiuasutuste juhid, eksperdid ja poliitikud.

FEP_8736 FEP_8725 FEP_8720 FEP_8714 FEP_8707 FEP_8705Foto: Erik Peinar erik.peinar@gmail.com