EMT toob turule uutel alustel internetipaketid

EMT

EMT toob lähikuudel turule uutel alustel 3G ja 4G internetipaketid nii nutitelefoni kui arvutiga kasutamiseks. Kuna nõudlus 4G võimaluste (parem kiirus, suurepärane kasutajakogemus jne) järele on oluliselt suurenenud, laiendab EMT nutitelefonidele suunatud 4G pakettide valikut. Orienteeruvalt aprillis turule tulevate pakettide jätkuvaks printsiibiks on tasuta kõnede ja sõnumite lisamine kõikidele internetipakettidele.

„Kui mõni aasta tagasi oli internet mobiiltelefoni kasutaja jaoks lisateenus, siis koos nutitelefonide laialdase kasutusele võtmisega alustavad paljud kliendid sideteenuse valikut just internetiteenusest lähtuvalt,“ ütles EMT teenuste juhtimise divisjoni direktor Lauri Läheb. „Üha enam kasutatakse erinevaid suhtluskeskkondi, surfatakse internetis ning tehakse tööd e-kirjadega nutitelefonide vahendusel. Seepärast sisaldavadki uued turule toodud EMT internetipaketid lisaks kõneminuteid ning sõnumeid, et kasutaja võiks hakkama saada ainult ühe paketiga oma nutitelefonis.“

Kõnesid ja sõnumeid sisaldavale internetipaketile võib soovi korral juurde võtta ka täiendava kõneteenuspaketi. Sel juhul arvestatakse kõigepealt maha tasuta saadud kõned ja sõnumid ning alles seejärel hakkab klient kasutama kõnepaketi tasulisi minuteid ja SMS-e.

Nutitelefoni 4G internetipaketid, mis sisaldavad tasuta kõnesid ja sõnumeid, algavad orienteeruvalt hinnatasemest 16-17 eurot.

Nutitelefoni uutes 3G pakettides on plaanis tõsta pakettides sisalduvaid mahte ja kiiruseid. 3G paketid, kus tasuta kõnesid ja sõnumeid ei sisaldu, algavad hinnatasemelt orienteeruvalt 6-7 eurot.

Samuti kujundatakse uutel alustel ümber paketid mobiilse interneti kasutamiseks arvutis. Peamiseks muudatuseks on uute, suuremaid kiiruseid võimaldavate 4G pakettide tulek: EMT 4G võrk võimaldab kiiruseid kuni 150 Mbit/sek ning müügile on jõudmas ka seda kiirust toetavad netipulgad. Uute 3G pakettide hinnatase algab orienteeruvalt 7-8 eurost kuus, 4G pakettide puhul 15-16 eurost kuus.