EMT kasvatas esimeses kvartalis käivet ja mobiilse interneti turuosa

EMT kasvatas 2012.aastal mobiilse interneti turuosa ning käivet. EMT üldine turuosa on 45% ning esimese kvartali lõpu seisuga oli EMT-l 804 000 klienti, neist 548 000 lepingulist ja 256 000 kõnekaardi kasutajat. Aastaga lisandus EMT-le 46 000 uut lepingulist klienti.

„Oluline on välja tuua just EMT üldturuosa stabiilsus vaatamata väga tihedale konkurentsile,“ ütles EMT juhatuse esimees Valdo Kalm. „ Selle juures tuleb rõhutada just lepinguliste klientide arvu kasvu ning seda, et ehkki viimasel ajal on palju räägitud numbriliikuvusest, moodustab see ainult umbes neljandiku liitumistest.“

EMT käive ulatus esimeses kvartalis 40,6 miljoni euroni ning kasvas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 2%. Suurim kasv tuli mobiilsest internetist, mis kasvas aasta lõikes 47%. EMT-l on üle 200 000 aktiivse mobiilse interneti kasutaja. Eriti kiiresti kasvas arvutis mobiilse interneti kasutajate arv, suurenedes aastaga 36 300 kliendi võrra.

„Kasv jätkub nii arvutis kui nutitelefonis kasutatava mobiilse interneti osas, samuti tahvelarvutite kasutajate seas, kus juba 95% EMT klientidest valib 3,5G toega tahvelarvuti, “ märkis Kalm. „Kindlasti on üheks kasvu soodustavaks teguriks olnud 4G võrgu kiire väljaehitamine, mis toob üha enamate inimesteni ülikiire mobiilse interneti võimaluse. Samuti oleme rajanud kõige katvama 3,5G võrgu ning taganud mobiilse interneti teenusele üldise hea kvaliteedi.“

EMT 4G võrk katab esimese kvartali lõpuks 35% Eesti elanikkonnast, aasta lõpuks jõutakse 70% katmiseni.

Esimeses kvartalis kasvas ka seadmete müük. Madala marginaliga seadmete müügi kasv oli põhjuseks ka EBITDA marginali langusele 2012.aasta esimeses kvartalis.

Teises kvartalis jätkab EMT 4G võrgu väljaehitamist ning näeb jätkuva kasvuvaldkonnana mobiilset internetti nii arvutis kui nutitelefonis ja tahvelarvutis.