Tele2 Eesti kasum kasvas neli protsenti

Eesti  mobiilsideoperaatori Tele2 Eesti ärikasum enne kulumit kasvas 2012. aasta esimeses kvartalis mullu sama ajaga võrreldes neli protsenti 5,99 miljonini ning kliendibaas ligi 22 000 inimese võrra.

Tele2 teatel langetas ettevõtte aastaga kõnehindasid keskmiselt 19 protsenti, mis koos sidumistasude vähenemisega kahandas käivet kahe protsendi võrra.

Tele2 Eesti finantsjuhi Argo Virkebau sõnul kasvas esimeses kvartalis enim telefonimüügi käive, mis oli tänavu 63 protsenti suurem. “Tele2 uute klientide arv tõusis viis protsenti, kellest suurim osa on mobiilse interneti kasutajad,” ütles Virkebau.

Tele2 Eesti finantsjuhi sõnul viib ettevõte tänavu läbi kulude kärpimise ja efektiivsuse tõstmise protsessi, mille eesmärk on selgelt kasvatada teiste operaatoritega hinnavahet. “Surume hinna alla ja alustasime Eesti telekomiajaloo madalaima tariifi pakkumisega, mis on kõigist teistest turulolevatest pakettidest vähemalt poole soodsam,” ütles Virkebau ja lisas, et ka veebruaris lõpetatud Televõrgu ost võimaldab kulusid edaspidi senisest tõhusamini kontrollida ja seeläbi paremaid tariife pakkuda.

Tele2 Eesti pakub alati parima hinnaga kvaliteetseid mobiil- ja andmesideteenuseid nii era- kui äriklientidele. Tele2 osutab Eestis teenuseid ligi 498 000 kliendile. Tele2 kuulub rahvusvahelisse Tele2 gruppi, millel on ülemaailmselt 34 miljonit klienti kokku 11 riigis. Tele2 on alates asutamisest 1993. aastal astunud vastu endistele riiklikele monopolidele ning turuliidritele. Tele2 on noteeritud NASDAQ OMX Stockholmi börsil.