EMT 4G võrgu andmesidemaht ületas 2G andmesidemahu

Ainult 14 kuud pärast EMT 4G võrgu avamist ületas EMT 4G võrgus liikuv andmeside maht 2G võrgu andmeside mahu. EMT andmeside- ja sisuteenuste osakonna juhataja Ando Meentalo sõnul on tegu märgilise tähendusega muutusega. „Kuigi 4G andmeside kasutajaid on täna veel tervelt viissada korda vähem kui 2G-s, on mahud võrdsustunud just tänu suurematele võimalustele, mida 4G võrk pakub,“ selgitas Meentalo. „4G on hüpe mobiilse interneti arengus, mida iseloomustavad liikuvast pildist ajendatud uued teenused.“
11. veebruar oli esimene päeval, kui 4G andmesidemaht 2G võrgu oma ületas ning 4G mahud olid siis 1,07 korda suuremad kui 2G-s. Nädala pärast olid 4G andmesidemahud juba 1,63 korda suuremad kui 2G võrgus ning sellest alates on 4G andmesidemahud jätkuvalt ja kiirenevalt kasvanud.

Kõige suuremad mobiilse interneti mahud liiguvad praegu EMT 3,5G võrgus, mille EMT avas klientidele 2005.aasta oktoobris ning mis praeguseks katab terve Eesti. „Nüüd on huvitav jälgida juba seda, millal 4G andmesidemahud 3,5G-le järele jõuavad ja mööda lähevad,“ märkis Meentalo. „3,5G-l kulus 2G andmesidemahtude seljatamiseks kaks ja pool aastat, 4G ületas aga 2G ainult pisut kauem kui aastaga.“

Alates 4G võrgu avamisest Eestis 17. detsembril 2010 on EMT ehitanud 118 4G tugijaama ja katnud ülikiire mobiilside leviga 30% elanikkonnast. Tänavu ehitab EMT järgmised 200 4G tugijaama erinevates Eesti piirkondades, kattes 4G leviga 70% elanikkonnast. Kogu Eesti saab EMT 4G leviga kaetud 2014. aasta lõpuks.

4G on ülikiire mobiilne internet, mis võimaldab allalaadimise kiiruseid kuni 100Mbit/sek. Reaalsed saavutatavad kiirused jäävad vahemikku 20-60Mbit/sek. EMT kuulub koos Elioniga Eesti suurimasse telekommunikatsiooni- ja IT ettevõtete gruppi Eesti Telekom. EMT on Eesti mobiilside tehnoloogialiider, omades parimat leviulatust, tunnustatud tootearendust ja teenindust. Eesti Telekomi suuromanik on TeliaSonera, Euroopa juhtivaid telekommunikatsiooniettevõtteid nii mobiil- kui fikssides. TeliaSoneral on 170 miljonit klienti, tegutsedes 20 riigis Põhjamaades, Baltikumis, Ida-Euroopas ja Euraasias.