Canon tegeleb 35 mm fikseeritud fookuskaugusega kinofilmiobjektiivi arendusega

1334175872-hero_img_product_940_02Canoni teatel tegeleb ettevõte suureformaadiliste sensoritega digikaameratele uue 35 mm fikseeritud fookuskaugusega kinofilmiobjektiivi väljatöötamisega. Uus arenduses olev EF-kinnitusega 35 mm objektiiv, mis ühildub mitme eri sensoriformaadiga (sealhulgas super 35 mm, täiskaadriline 35 mm ja APS-C), saab olema kuues fikseeritud fookuskaugusega objektiiv Canoni EF-kinofilmiobjektiivide sarjas, täites vahemiku olemasoleva 24 mm[i] ja 50 mm[ii] objektiivi vahel. Selle 35 mm kinofilmiobjektiivi prototüüp on väljas Canoni boksis 2013. aasta NAB Show’l Las Vegases 8.–11. aprillil ning objektiivi ametlikku turuletulekut on oodata selle aasta jooksul.

Loomingulisteks võteteks erinevatel fookuskaugustel head optilist jõudlust pakkuvad Canoni täpsed fikseeritud fookuskaugusega EF-kinofilmiobjektiivid kuuluvad Canoni digitaalsetest kinofilmitoodetest koosnevasse professionaalsesse EOS-kinofilmisüsteemi. 2011. aasta lõpus turule tulnud EOS-kinofilmisüsteem sisaldab hea jõudluse ja suure sensoriga kaamerate ning 4K-kinofilmiobjektiivide valikut, pakkudes erinevatele professionaalidele kõrget kvaliteeti ja loomingulist vabadust.

„Canon on pühendunud oma klassi juhtivate toodete arendamisele, toetades igal tasemel visuaalset looedastust,” ütles Canon Europe’i professionaalse pildindustehnoloogia turundusdirektor Kieran Magee. „Ainuüksi viimase 18 kuu jooksul oleme toonud turule EOS-kinofilmisüsteemi ning laiendanud selle valikut HD-, 2K- ja 4K-kaamerate ning paljude erinevate objektiividega. Me püüdleme pidevalt selle poole, et pakkuda oma klientidele veelgi loomingulisemaid võimalusi ja suuremat paindlikkust, mis omakorda toetab erakordse visuaalse sisu loomist. Praegu arenduses olev uus 35 mm objektiiv on suurepärane näide selle kohta.”

Kõik Canoni EF-kinofilmiobjektiivid on valmistatud esmaklassilistest materjalidest ja suurepäraste vääristustega, et vastata kõrgele optilise jõudluse tasemele, sealhulgas ka 4K (4096 x 2160) filmitööstusstandarditele. Iga Canoni fikseeritud fookuskaugusega EF-kinofilmiobjektiiv on 11-labalise avadiafragmaga, sobides ideaalselt teravussügavuse loominguliseks kontrollimiseks ja kaunite bokeh-efektide tekitamiseks. Kõigil objektiividel on ka täiskaadriline pildiväli, pakkudes Canoni EF-kinnitusega kinofilmi-suumobjektiividega samaväärseid värvitoone ja tasakaalu. Canoni fikseeritud fookuskaugusega kinofilmiobjektiivid vastavad professionaalsetes filmimiskeskkondades nõutavale funktsionaalsusele ja töökindlusele.

Fikseeritud fookuskaugusega EF-kinofilmiobjektiivid ühilduvad täielikult kõigi EOS-kinofilmisüsteemi kuuluvate kaameratega ning tänu täiskaadrilisele pildiväljale saab neid kasutada ka selliste Canoni digipeegelkaameratega nagu EOS 7D ja EOS 5D Mark III. Canoni fikseeritud fookuskaugusega EF-kinofilmiobjektiivide EF-bajonett toetab kaamera ja objektiivi vahelist sidet, võimaldades näiteks pildiotsijas avaarvu kuvada, objektiivi metaandmeid salvestada ning objektiivi külgvalgustust korrigeerida[iii].

2011. aastal ilmavalgust näinud Canoni EOS-kinofilmisüsteem sisaldab juba 4 kaamerat ning 10 eri bajonettidega fikseeritud fookuskaugusega ja suumobjektiivi, kattes laia fookuskaugusvahemiku.

Uue 35 mm fikseeritud fookuskaugusega EF-kinofilmiobjektiivi tehnilised andmed ja hinnaklass ei ole veel paika pandud. Canon avaldab täpsemad andmed edaspidi.