eKool pakub täiustatud teenust kõikidele Tallinna linnakoolidele

ekoolAlgavast õppeaastast saavad eKooli ePäeviku uuendustega lahendust kasutada kõik Tallinna linnakoolid. Teenus on senisest mitmekesisem, kasutajasõbralikum ja informatiivsem.

Tallinna Haridusamet korraldas kevadel riigihanke kõikidele linna koolidele e-õpilaspäeviku lahenduse pakkuja leidmiseks. Hanke võitis eKool, kelle teenust kasutavad koolid järgmisel kolmel aastal.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on heameel tõdeda, et eKooli, haridusameti ja koolide koostöö tulemusel saavad koolid kasutada senisest veelgi paremat teenust. „eKool on koolide ja haridusameti tagasisidet arvestades põhjalikult oma lahendusi analüüsinud ning teinud mitmeid olulisi uuendusi. See teeb eKooli kasutamise mugavamaks nii õpetajatele, õpilastele kui ka lapsevanematele, sest lihtsamaks ja mitmekesisemaks muutuvad nii tööprotsessid kui infovahetus,“ rääkis Mihhail Kõlvart. „Lisaks sellele saavutas linn tänu hankele ka varasemast soodsama hinna.“

eKooli juhataja Pille Parikase sõnul hõlmavad vastvalminud uuendused nii visuaalseid kui sisulisi täiustusi. „eKoolil on värske, senisest ilusam ja kasutajasõbralikum esileht. Lisaks lõime võimaluse registreerimiseks valikainetundidesse ja kursustele ning nüüdsest anname oma keskkonnas välja ka kujundava hindamise tunnistust,” rääkis Parikas. „Peale nende uuenduste on õpetajatel näiteks võimalik eKoolis oma töökava luua ja seda teistega jagada. Et töökava lisamine lihtsam oleks, lisasime kõikidele õpetajatele kasutamiseks üle 50 näidistöökava SA Innove pakutavast valikust.“

Alates sügisest 2015 saab Eesti Hariduse Infosüsteemi (EHIS) liidestuse kaudu saata EHISesse uute õpilaste nimekirju. Tänu sellele on võimalik kokku hoida palju tööaega – kui muidu võtab näiteks 80 esimese klassi õpilaste andmete ükshaaval EHISesse sisestamine terve tööpäeva, siis eKoolist x-tee kaudu samade õpilaste andmete saatmine toimub kahe minutiga.

Lisaks on ka eKooli mobiilirakendus mKool mitmeid täiustusi saanud. mKoolil on värske kujundus ja laienenud on tasuta kättesaadava info maht. Teisisõnu, kogu info, mida õpilane tavapäraselt näeb oma isiklikku päevikut avades on nüüdsest tasuta kättesaadav mKooli äppi kaudu.

eKool on koolihaldussüsteem, mis tegutseb juba üle 12 aasta ja selle igapäevaseid kasutajaid on ligi 200 000, nendest ligikaudu 13 000 on õpetajad. eKooli kasutab enam kui 420 kooli üle Eesti.