Eestisse tuleb esmakordselt mobiilne labor-buss Sensobus

Sensobuss_100x100
Eestit külastab esmakordselt mobiilne labor Sensobus, mille eesmärk on kaardistada eestimaalaste maitse-eelistusi erinevate toodete suhtes. Buss peatub Tallinnas Ülemiste keskuse ees 3.–6. mail. Uuringut korraldab toiduainetetööstuses tegelev Belgia firma Puratos eesmärgiga pakkuda toiduainete tootjatele nende tööks vahaliku informatsiooni tarbijate eelistuste kohta.

Kuid tarbijate eelistused muutuvad pidevalt ja on sageli kohalikul tasandil erinevad. Nende eelistuste täpseks kaardistamiseks on Puratos välja töötanud mobiilse labori. Sensobus pakub võimalust teha sensoorsete analüüside kaudu ja kohapeal kindlaks, mida tarbija arvab toote maitsest, lõhnast või tekstuurist. Seega on see kiire ja tõhus viis tarbijate poole pöördumiseks ja väärtusliku informatsiooni kogumiseks.

Sensobus-inside-upstairs-3_tcm326-70006

Puratose edu aluseks on ülemaailmse tarbijaturu jälgimine. Tänu oskusteabele on Puratosel kogunenud suurel hulgal tarbijate eelistusi – ettevõte teab täpselt, kuidas paljastada tarbijate eelistused ja lõppkokkuvõttes kanda need üle isuäratavatesse ja kõrge kvaliteediga toodetesse. Sensobus on just üks nendest meetoditest, mida selles protsessis kasutatakse.

Sensobus uurib tarbija sensoorseid kogemusi, kui ta viiakse kokku toote või prototüübiga. Kas see näeb isuäratav välja? Kas see lõhnab hästi? Mis tunne teil tekib, kui te selle kätte võtate ja sealt suutäie hammustate? Kas see teeb isuäratavat, krõmpsuvat häält? Või mitte? Millise maitsega see on?

See ruumikas ja täisvarustusega sensoorne labor võimaldab küsitleda igas vanuses tarbijaid meeldivas ja mugavas keskkonnas. Sensobus sisaldab kõrgtehnoloogilist kööki „proovitoodete” koheseks valmistamiseks, 6 eraldi proovikabiini ja „koosolekuruumi”, kus vastajad saavad konkreetseid teemasid koos üksikasjalikumalt arutada.

Päevas intervjueeritakse umbes 300 tarbijat, et nende ootustest ja eelistustest paremini aru saada. Uuring võtab aega 5-10 minutit. Sensobus’i saab üles panna ükskõik kuhu: supermarketitesse, kaubanduskeskustesse, üritustele jne; tegelikult saab seda üles panna kõikidesse sellistesse kohtadesse, kus on tarbijaid, kes sageli osalevad hea meelega degusteerimisseanssidel. Lühidalt öeldes on Sensobus Puratose jaoks kiire ja tõhus viis väärtuslike tarbijate arusaamade kogumiseks.

top_graphic
Sensobus reisib regulaarselt Euroopas ringi, et saada rohkem teada tarbijate eelistuste kohta Prantsusmaal, Ühendkuningriigis, Belgias, Madalmaades, Itaalias, Saksamaal, Hispaanias, Poolas ja teistes riikides. Puratos kasutab samasugust meetodit tarbijate arusaamade kogumiseks ka Põhja-Ameerikas ja maailma teistes osades. Sellisel viisil proovib igat toodet ja kiidab selle heaks suur tarbijate kogum, enne kui see tegelikult turule tuuakse.