Eesti Telekom hakkab idufirmasid kasvatama

EMT-Elion

Eesti Telekom käivitas Baltimaades ainulaadse äriideede kiirendi VUNK, mille toel hakkavad sündima uued ning innovaatilised idufirmad ja kus saavad vunki juurde juba loodud startupid.

VUNK on maailmatasemel startup-äride kiirendi, mille eesmärk on leida, arendada ja rahastada uusi ning põnevaid äriideid. Kiirendiprogrammi on osalema oodatud põnevad äriideed, nutikad startup firmad ja ettevõtlikud meeskonnad.

Eesti Telekomi uute äride juhi Holger Haljandi sõnul on Eestis harukordne, et nii traditsioonilises ja suures äris osalev ettevõte võtab ette sedavõrd suure sammu idufirmade maailma.

„Eesti Telekom avab ukse startup-maailma ning VUNKist saab esimene rakuke meie suures organisatsioonis, mis hakkab edendama startup ettevõtlust. Soovime sellesse ettevõtmisse kaasata partnereid ka väljapoolt meie ettevõtet ning VUNKi eesmärk on luua väärtust nii Telekomileja tema töötajatele, idufirmadele kui telekomisektorile tervikuna,“ ütles Haljand.

VUNKi raames on esialgu fookuses kolm valdkonda, kus idufirmad võiksid telekomiäris midagi uut välja mõelda: internetiühendus ja suhtluskanalid, mobiilikaubandus ning asjade interneti arengud.

Kiirendis osalejad saavad erakordse võimaluse panna end proovile idufirmade maailmas ning katsetada oma ettevõtjaoskusi. Ühtlasi pakub VUNK võimalust teha ka peale kiirendiprogrammi läbimist koostööd Eesti Telekomiga või pääseda Startup Wise Guys kiirendi finaali.Telekomi partnerid VUNK kiirendi juures on startup-maailmaga igapäevaselt seotud Garage48 ja Startup Wise Guys, kes omavad aastatepikkust kogemust selles valdkonnas.

Augustis korraldab Eestis Telekom koostöös Garage48-ga telekommunikatsiooniteemalise nädalavahetuse, kuhu oodatakse uusi ja põnevaid ideid äriprojektideks vormima enam kui 100 inimest. See on ühtlasi ka esimene võimalus meeskondadel ja idufirmadel oma ideedega kokku tulla ja VUNKi valideerimisprotsessis osaleda.

5-6 parimat meeskonda saavad järgneva 3 nädala jooksul oma projekti edasiseksarendamiseks VUNKi kiirendist nõu ja abi. Septembri lõpus valitakse nende seast välja 1-2 meeskonda, kes pääsevad edasi neli nädalat kestvasse toetusprogrammi ning kelle idee arendamiseks annab Eesti Telekom 10 000 euro suuruse toetuse. Sealt edasi on väljavalitud äriideedel võimalik jätkata koostööd Eesti Telekomiga või kandideerida Startup Wise Guys programmi, kus on võimalik täiendavaltkaasata oma äriidee arendamiseks rahvusvahelisi mentoreid ja investoreid.

Juba sel neljapäeval, 18. juunil toimub VUNKi esimene ideevoor, kuhu saab registreeruda järgneva lingi vahendusel: https://www.eventbrite.com/e/vunk-idea-garage-vol-1-tickets-17222694543
VUNK kiirendi ja selle tulevaste sündmuste kohta annab täpsema ülevaate veebileht www.vunk.eu

2 thoughts on “Eesti Telekom hakkab idufirmasid kasvatama”

Kommenteerimine on suletud.