Canon tutvustas seiklusteks loodud PowerShot D20 kaamerat

Canon tõi eile turule uue vastupidava kaamera PowerShot D20, mis on loodud pildistamiseks ekstreemsetes olukordades, sest on vee-, põrutus-, külma- ja tolmukindel. Kaamera PowerShot D20 südameks on Canoni HS-süsteem, kombineerides 12,1-megapikslise tundliku CMOS sensori ja DIGIC 4 pildiprotsessori, mis üheskoos tagavad kvaliteetsed tulemused igas olukorras – eriti just vähese valguse korral.

Uuel kaameral on Canoni 28 mm lainurkobjektiiv ning 5x suum. Lisaks analüüsib nutikas pildistabilisaator automaatselt igat võttestseeni ja valib seitsme erineva režiimi[i] seast sobivaimad optilise pildistabilisaatori sätted.

Spetsiaalse veealuse makrorežiimiga saab kvaliteetseid tulemusi ka vee all pildistades. Kiire autofookusrežiimi tagab aga kiire ja täpse teravustamise. Täiustunud on ka veealuse valge tasakaalu sätte täpsus, pakkudes kiiret reguleerimist ja võimaldades kasutajatel vetesügavustes loomulikke värvitoone jäädvustada. Välise välklambi kasutamist toetav ja lisavarustusse kuuluv veekindel kate WP-DC45 võimaldab kaameraga PowerShot D20 pildistada ka kuni 40 meetri sügavusel vees.

Öine käestpildistamisrežiim pakub mitme järjestikuse kiirvõtte võimalust ning nende üheks selgeks ja õige säriga pildiks kombineerimist. Samuti on lisavõimalusena olemas üliaegluubis videorežiim.

PowerShot D20 on veekindel kuni sügavuseni 10 meetrit ja külmakindel kuni temperatuurini -10° C. Aktiivse kuva tehnoloogia võimaldab kasutajatel osasid kaamerafunktsioone juhtida ka kaamerakerele koputamise abil. Lisaks on kaamera põrutuskindel kukkumisel kuni 1,5 meetri kõrguselt ning pilditehnoloogia kaitsmiseks liiva ja tolmu suhtes isoleeritud.

Kaamera kasutajatel on võimalus kasutada GPS-sildistamist[ii] ja madala energiatarbega[iii] GPS Loggeri rakendust. Nende abil saab piltidele võttekohaandmeid lisada, marsruute kaardistada ja oma avastusi hõlpsalt jagada, kasutades selleks kaasasolevat Map Utility tarkvara ning rakendust Google Earth[iv].

Spetsiaalne videonupp võimaldab kasutajatel koheselt täis-HD (1080 p) kvaliteediga videorežiimile lülituda. Tänu HDMI-CEC-ühendusele on filmitud video kergelt suurel ekraanil taasesitatav.

Kaameral on 7,5 cm (3,0”) 460 000 punktiga PureColor II vedelkristallekraan (kuvasuhtega 4:3), Canoni täiustatud automaatrežiim, mis tuvastab 32 eri stseeni, rakendades parima säriga võtte tegemiseks sobivaimad kaamerasätted ning seitse[v] erisugust loomingulist efekti.

Lisaks on PowerShot D20 mudelile saadaval ka eraldi lisavarustuse komplekt, mis sisaldab karabiin- ja õlarihmasid, et hoida kaamerat matkamisel või mägironimisel käepärast, spetsiaalset neopreenist vutlarit ja silikoonümbrist lisakaitse jaoks ning ujukit, et kaamerat ujumise ajal pinnal hoida.

PowerShot D20 – põhiomadused:

  • Vastupidav kaamera; 12,1 MP HS-süsteem
  • Vee-, põrutus-, külma ja tolmukindel
  • 28 mm, 5x optiline suum; nutikas pildistabilisaator
  • GPS
  • 7,5 cm (3,0”) PureColor II LCD-ekraan
  • Täis-HD-videod
  • Nutikas automaatrežiim (32 stseeni)
  • Spetsiaalsed videorežiimid
  • Veealused funktsioonid
  • Lisavarustusena veekindel ümbris (40 m)

[i] Nutikate pildistabiliseerimisrežiimide hulka kuuluvad: tavaline, panoraam-, makro-, dünaamiline, võimendusega, dünaamiline makro- ja statiivirežiim.

[ii]  GPSi kasutamine võib mõnes riigis või piirkonnas piiratud olla. GPSi kasutamisel tuleb järgida asukohariigi ja piirkonna seadusi ja eeskirju, sealhulgas ka kõiki elektroonikaseadmete kasutamise piiranguid.

[iii]Madala energiatarbega GPS Logger suudab salvestada andmeid enam kui 48 tundi.

[iv]Google ja Google Earth on Google Inc. grupi kaubamärgid.

[v] Loominguliste filtrite hulka kuuluvad: kalasilma-, miniatuuri-, videominiatuuri-, plakati-, mängukaamera-, monokroomi ja eriti ergas efekt.