Eesti disainerid võitsid rahvusvahelisel konkursil Hong Kongis kaks auhinda

Toomas Thetloff, Stella Soomlais ja Marko Ala. (Foto: innoeurope.eu)
Toomas Thetloff, Stella Soomlais ja Marko Ala. (Foto: innoeurope.eu)

Stella Soomlaisi, Marko Ala ning Toomas Thetloffi disainid võitsid Hong Kongis mainekal konkursil “Design A Bag” (http://www.designaccess-fa.com) kõrge tunnustuse. “Eco Friendly Weekend Bag” kategoorias hindas zürii parimaks Stella Soomlaisi ja Marko Ala loodud rattakotti Cyclebag. “Urban Super Fashion Bag” kategoorias tuli võitjaks sülearvuti kott “Handle With Less Care”, mille loojateks on Stella Soomlais koos Toomas Thetloffiga.

’’Mainekal konkursil osales sel aastal 153 disanerit 23st erinevast riigist. Nende seas Ameerika Ühendriigid, Austraalia, Uus-Meremaa, Suurbrittannia, Tsiili, Hispaania, Prantsusmaa. Kokku jagati auhindu kolmes erinevas kategoorias’’ avab konkursi tausta Stella Soomlais. ’’Eriti hea meel on nii paljude osalejate seast tulla esile lausa kahes kategoorias,’’ tõdes Soomlais. ’’Meeldiv on tõsiasi, et zürii tuli veel personaalselt positiivset tagasidet andma. Loodan, et tänu sellisele rahvusvahelisele tunnustusele avaneb tulevikus võimalus müüa oma tooteid ka välisturgudel,’’ näeb Soomlais konkursil osalemisest pikaajalist kasu.

Stella Soomlais Design pakub minimalistliku stiiliga kontseptuaalseid ja kvaliteetseid täisnahast aksessuaare. Disainerid tööd on mitmel korral leidnud ära märkimist Eesti disainiauhinna BRUNO raames.

“Design A Bag” konkursi korraldaja on Fashion Access Hong Kong. Konkursile on osalema oodatud disainerid ja disainiüilõpilased üle maailma. Tegemist on ainulaadse võistlusega, kus töid esitletakse virtuaalse online platvormi abil.