Lahtiste uste päev Tartu Elektrijaamas

Tartu Elektrijaam ja Anne katlamaja_Fortum Foto M.KülaotsLAUPÄEVAL, 23.05.2015, algusega kell 11.00 kutsub AS Fortum Tartu endale külla kõiki, kes soovivad avastada elektri ja soojuse saladused – kuidas toimub elektri ja soojuse koostootmine? Tartu elektrijaamas, Lohkva külas, Luunja vallas saab seda kõike näha.

AS Fortum Tartu juhatuse esimees Margo Külaots sõnab: “ Kõik on väga oodatud avastama soojuse ja elektri saladusi. Elekter ja soojus on tooted, mida me kõik vajame ja ilma milleta me ei kujuta oma elu enam ettegi. Me saame näidata, kuidas neid kahte toodet toodetakse koos ühes jaamas ja miks see on hea, kuidas transporditakse ja käsitletakse kütuseid, mis toimub jaama juhtimisruumis ja palju muud”.

Päeva programm:

Ringkäigud elektrijaamas toimuvad väikestes gruppides (kuni 15 inimest) jaama töötajate juhtimisel kell 11:15, 12:15, 13:15 ja 14:15. NB! Ringkäigul osalemiseks on vajalikud pikad riided ja madala kontsaga kinnised jalatsid. Ringkäikudele saab ennast registreerida infotelgis, mis asub jaama väravas.

Need, kes parasjagu ekskursioonil ei osale, saavad päeva nautida elektrijaamale seatud meelelahutusalal:

– vaadates AHHAA teadusteatri etendusi;

– nautides muusikat ja suupisteid;

– mängides ja meisterdades koos Vanemuise kollaste kassidega lastealal;

Üritus kestab kuni 15.00ni.

Sissepääs TASUTA!
6 thoughts on “Lahtiste uste päev Tartu Elektrijaamas”

Kommenteerimine on suletud.