Edelaraudtee tõi kõigi mugavusklasside piletid veebimüüki

Edelaraudtee avas kodulehel uuenenud piletimüügikeskkonna, kust saab nüüdsest osta pileteid kõikidele Edelaraudtee rongidele. Ostu sooritamiseks enam keskkonda sisse logima ei pea.

Edelaraudtee müügijuhi Annemari Oherdi sõnul on uus lahendus senisest lihtsam, funktsionaalsem, aga ka visuaalselt värskem. „Kaasaegne piletimüügikeskkond on kvaliteetse rongiteenuse osutamise oluline osa, mistõttu on uuendus loogiliseks jätkuks Edelaraudtee senistele reisimist lihtsustavatele arendustele. Peamiseks muudatuseks on kõigi rongipiletite toomine veebimüüki ning ostu sooritamiseks sisselogimise nõude kaotamine. Üha enam eestimaalasi eelistab igapäevaste toimingute sooritamisel kasutada internetti ning sealjuures on tähtis ostu mugavus, mida uus e-kassa ka pakub,” sõnas Oherd.

Uuenenud piletimüügikeskkonnas on ühendatud reisiotsingu kiirpäring ning piletite ostuvõimalus. Peale sobiva reisi leidmist on võimalik koheselt sooritada ost pangalingi kaudu. Autentimine toimub turvalises pangakeskkonnas ning piletite ostmiseks enam eraldi sisse logida ei tule. Edelaraudteega ID-lepingu sõlminud püsireisijatel tuleb ostu ning soodustuse kuuarvele lisamiseks sisestada oma kasutajatunnused ning kinnitada arvega tasumine.

Uudsena saab e-kassast pileteid osta kõikide Edelaraudtee rongidele – nii esimesse, teise kui tavaklassi. Seni sai kodulehe kaudu piletit osta vaid kiirrongide esimesse klassi. E-kassa pakub piletiostuvõimalust ka õppuritele ja vanaduspensionäridele ning tasuta pääsmeid eelkooliealistele lastele. Lisaks on saadaval piletid lemmikloomadele ning suuremõõtmelise pagasi tarbeks.

Peale internetipangas tasumist kuvatakse ostjale link, millelt on võimalik pileteid avada, salvestada või välja trükkida. Rongile pääsu aluseks on ostetud pileti väljatrükk.

E-kassa kasutamist hõlbustavad igal lehel olevad lühijuhised, mis annavad ülevaate lehel tehtavate toimingute kohta.

„Edaspidi soovime võtta suuna sellele, et veebist saaks pileteid osta soodsamalt kui rongist, et soodustada piletite eelmüüki ning võimaldada pardapersonalil keskenduda senisest paremale klienditeenindusele,“ rääkis Oherd.

Edelaraudtee e-kassa asub ettevõtte kodulehel www.edel.ee/piletikassa

Edelaraudtee AS on reisijate- ja kaubaveo korraldamise, raudtee-ehituse, rongide remondi, renoveerimise ning ehitamisega tegelev raudteekontsern, mis annab tööd enam kui 500 inimesele. Ettevõte opereerib reisijatevedu diiselrongidega Tallinn-Narva, Tallinn-Pärnu, Tallinn-Valga, Tallinn-Rapla, Tallinn-Türi-Viljandi, Tallinn-Tartu-Valga ja Tartu-Koidula liinil. Aastas kasutab Edelaraudtee teenuseid ligikaudu 1,8 miljonit reisijat.