EAKO luiskab taas

The Planet Bay

EAKO tegeles taas seaduste väänamisega ning sulges The Planet Bay lehe. Või nii nad arvavad. Kuigi EAKO on ka varem tegelenud seaduste väänamisega ja valekaebustega, siis viimased väited on lausa naeruväärsed. Nimelt on EAKO väitel filmi reklaamimine kuritegu, postrite või filmitseenide lisamine saidile aga juba veelgi räigem kuritegu. Ka sisaldavat The Planet Bay otselinke torrent failidele (Kahjuks ei suuda EAKO vahet teha kolmanda osapoole veebilehele viitamisele ja otselinkimisele). Kes soovib, see võib lugeda vanalt The Planet Bay lehelt. Veelgi põnevam on aga see, et ka torrent failile otseviitamine ei ole iseenesest kuritegu, kuna torrent fail ei sisalda allalaetavaid faile.

Tüüpile torrent fail on tavaliselt sellise sisuga:

ˆÚ0Y¥JUàfêfl-ÛÇT-Wc∞¿Ïꥣ)Æ»u5¯•,ª•=›ûKM‘œ/ë6˙7¯d[å ≠2í”*ä¯3s∞~x2∂0cî/qã»ˇ∫∂º€QÀTƒ¢“q¯Ã$ëâT≈EYÀ
yŒø{_≠ˆ0�ß∑ñQzÈ˙⁄ãhµüÔ¶‹xyÂ<gôt;ƒû¿̪#�72$¯)•>Éh†“»3”“%Ä—çüÏ∏Ω&$:·´òi8 L¬44’qêf∆Ö|nÇ€’‚ºÔ’+%7÷ßΩÁ‚˜ıUjM Xc!(≥ó≈«ù√§~ÀO™flvs≠ˇGÎMΩ˝ÿظì-π΀4�&>1Låˆ+rx/ òBBw{yñçGtìb”ŸåóåǬ\eH73^üt£oGÿŸÙ|2Ÿ0‘Îò<©Æ¿5ò[}≈Ë»º≠Ipá“E%?%◊™3·©fi@kÓüÌ©–41 °Î\◊>Úÿi^ÔÓ2Oº’Òû2ÖM¯◊yȧqÈŸh&Ûπ0Ìm‰ø ≈ˆ§’Ã◊…‹b≥¡›¸uÏá÷b/-ÛTÙ1û Ê]ô)’»Ó7åÜ#Ê6®`µo∞—™Ó…æ•

Tekib küsimus, kas tõesti suudaks keegi tõendada, et just temale need märgikogud kuuluvad? Või tegelt pole küsimus isegi selles kas torrent fail on illegaalne või mitte, vaid pigem lausa selles kas EAKO’l on üldse õigustatud nõudmisi esitama? Nimelt pole EAKO pädev uurimisasutus kriminaalmenetluse seadustiku kohaselt. Ka peaks menetluse algatamiseks autor kõigepealt süüdistatava kohtuse kaebama, kuid kuni süüdimõistmiseni kehtib süüdistatava jaoks süütuse presumptsioon. Seadusest pole tegelikult ma nii pädev rääkima, kuid Wolli pajatas seadustest tükk-tükk aega tagasi juba siis kui jageleti SubClubiga, seega lugege sealt edasi kel huvi on. Loodan, et ehk tean minagi millalgi seaduseid nõndahästi.

Jään ootama millal keegi omab piisavalt julgust ja jaksu, et EAKO kurjale innovatsiooni pärsivale tegevusele vastu hakata, sest ka EAKO on teinud räigeid vigu. Allpool on väljavõte karistusseadustikust.

§ 319. Valekaebus

(1) Teadvalt vale kaebuse esitamise eest kuriteo toimepanemise kohta teise isiku poolt – karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui sellega on kaasnenud tõendite kunstlik loomine, – karistatakse rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

Et lugu aga veelgi vürtsitada lisan paar linki headele kodumaistele saitidele: The Planet Bay No. 2, SubClub, GruzSoft, Torufoorum (tasub märkimist et tegemist on Elioni algatusega).

Ühtlasi märgiks ära, et kui peaksid mingilpõhjusel tegelema hämaramate asjadega siis Baywords on koht kus saad oma blogi rahus pidada kuna seal austatakse privaatsust ja sõnavabadust ning Domains By Proxy peaks ka privaatsust pakkuma kui tegemist mõne muu asjaga.