Canon tutvustas uusi kaameramudeleid PowerShot SX260 HS ja PowerShot SX240 HS

Canon teatas eile oma tootevalikusse lisanduvast kahest uuest PowerShoti SX-sarja mudelist: PowerShot SX260 HS ja PowerShot SX240 HS.

Neljas[i]lahedas värvitoonis saadaolev PowerShot SX260 HS ja kolmes[ii] värvitoonis PowerShot SX240 HS pakuvad tänu DIGIC 5 protsessoriga HS-süsteemile ja uuele nutikale pildistabiliseerimistehnoloogiale kompaktses korpuses Canonile omast kõrget pildikvaliteeti. Mudelil PowerShot SX260 HS on olemas ka integreeritud GPS-funktsioon.

Uutel PowerShot SX260 HS ja PowerShot SX240 kaameratel on 20x optilise suumiga 25 mm Canoni lainurkobjektiiv ja 4-astmeline optiline pildistabilisaator. Uus ZoomPlus tehnoloogia pikendab suumiulatuse 39-kordseks, rakendades DIGIC 5 protsessori töötlusvõimsust ja kõrgresolutsiooniga sensorit, et võimaldada palju täpsemat ja detailsemat digitaalset suumi.

Optilist suumi täiendav Canoni uus pilditehnoloogia tagab selged ja detailsed pildid ning sujuvad videod paljudes erinevates olukordades. Tuvastades jäädvustatava stseeni ja objekti, valib kaamera ühtlaste ja häguta võtete tagamiseks seitsme[iii] režiimi seast sobivaimad pildistabiliseerimissätted. Näiteks sobib makro-pildistabilisaator suurepäraselt eksootilistest taimedest või putukatest kristallselgete lähivõtete tegemiseks, samas kui võimendusega pildistabilisaator lihtsustab kaugete objektide filmimist, olles ideaalne safaril metsiku looduse seas.

HS-süsteemi, mis ühendab endas Canoni järgmise põlvkonna DIGIC 5 pildiprotsessorit ja 12,1-megapikslist ülitundlikku CMOS sensorit, on täiustatud, tagamaks kvaliteetsemad ja minimaalse müraga pildid kõikides oludes, eriti vähese valguse korral.

PowerShot SX260 HS ja PowerShot SX240 HS Canoni automaatrežiims tuvastab kuni 58 eri stseeni ja määrab sobivaimad sätted parimate tulemuste saavutamiseks.
Mitme ala valge tasakaalu tehnoloogia tuvastab aga mitu erinevat valgusallikat ja korrigeerib iga allika värvitasakaalu, kõrvaldades inetud värvimoonutused ja pakkudes loomulikumaid tulemusi.

Tänu uuele näotuvastusfunktsioonile (Face ID) näevad inimesed fotodel alati head välja, isegi suures inimrühmas või kaadri servas olles. Kasutaja peab selle tarbeks registreerima kaameras kuni 12 isiku näod ning sünnikuupäevad, et võimaldada nutikas automaatrežiimis mõne uue vanusepõhise stseeni kasutamist. Samuti lisab näotuvastusfunktsioon piltidele pildistatute nimesildid, võimaldades fotograafil sellega oma piltide seast nii kaameras kui ka arvutis (kaasasoleva tarkvara ImageBrowser EX[iv] abil) kiiresti nimeliselt soovitud pilti otsida.

Kaamerad võimaldada jäädvustada täisresolutsiooniga pilte kiirusel 10,3 võtet sekundis või filmida seevastu üliaegluubis videorežiimiga sagedusel 240 kaadrit sekundis. Lisaks saab fotograaf parandada oma hämarates valgusoludes tehtavate fotode kvaliteeti öise käestpildistamise režiimi abil, mis ühendab mitu kiiret sarivõtet üheks võimalikult vähese hägu ja parima võimaliku säriga pildiks.

Kaamerasse PowerShot SX260 HS sisseehitatud GPS[v] võimaldab sildistada iga pildi automaatselt kohaliku aja ja asukohasildiga. Integreeritud funktsiooni GPS Logger on selle eelkäijaga võrreldes veelgi paremaks muudetud: nüüd teeb see kaamera asukoha kohta veelgi sagedasemaid regulaarseid sissekandeid ning võimaldab ühe laadimisega enam kui 48 tunni pikkust logimist. Kaasasoleva tarkvara Map Utility abil saab kasutaja vaadata oma teekonda rakendusest Google Maps või jagada seda oma pere ja sõpradega ülemaailmselt rakenduse Google Earth[vi] kaudu.

Mõlemad mudelid võimaldavad funktsiooni Movie Digest abil piltide taga oleva loo kohta luua minivideo, salvestades igale fotole eelneva tegevuse kohta nelja sekundi pikkuse videoklipi ja kombineerides need üheks videoks.

Kaamerad võimaldavad filmida täis-HD kvaliteediga (1080 p) videoid vaid ühe nupuvajutusega.  Samal ajal tagab videotöötlustehnoloogia iga sensoripiksli kasutamise.

Uutel PowerShoti SX-sarja kaameratel on ere 7,5 cm (3,0”) PureColor II G vedelkristallekraan, mis on resolutsiooniga umbes 460 000 punkti ning löökide ja põrutuste eest kaitsmiseks karastatud klaasist kattega.

PowerShot SX260 HS – põhiomadused:

 • 20x suumiga 25 mm lainurkobjektiiv, kompaktne kere
 • HS-süsteem: 12,1 MP CMOS ja DIGIC 5
 • GPS
 • Nutikas pildistabilisaator
 • Täis-HD-videod
 • 7,5 cm (3,0”) PureColor II G LCD-ekraan
 • Nutikas automaatrežiim (58 stseeni), näotuvastus
 • Manuaalne, Av ja Tv režiim
 • Kiire sarivõte
 • Lisavarustusena veekindel ümbris (40 m)

PowerShot SX240 HS – põhiomadused:

 • 20x suumiga 25 mm lainurkobjektiiv, kompaktne kere
 • HS-süsteem: 12,1 MP CMOS ja DIGIC 5
 • Nutikas pildistabilisaator
 • Täis-HD-videod
 • 7,5 cm (3,0”) PureColor II G LCD-ekraan
 • Nutikas automaatrežiim (58 stseeni)
 • Näotuvastus
 • Manuaalne, Av ja Tv režiim
 • Kiire sarivõte
 • Lisavarustusena veekindel ümbris (40 m)

[i] Hõbedane, must, punane ja roheline.

[ii] Hõbedane, must ja punane.

[iii] Nutikate pildistabiliseerimisrežiimide hulka kuuluvad: tavaline, panoraam-, makro-, dünaamiline, võimendusega, dünaamiline makro- ja statiivirežiim.

[iv] Kaasasoleva tarkvara ImageBrowser EX mõned lisafunktsioonid, sealhulgas näotuvastus Face ID, võib vajada interneti abil automaatset tarkvarauuendamist.

[v] GPSi kasutamine võib mõnes riigis või piirkonnas piiratud olla. GPSi kasutamisel tuleb järgida asukohariigi ja piirkonna seadusi ja eeskirju, sealhulgas ka kõiki elektroonikaseadmete kasutamise piiranguid.

[vi]Google, Google Maps ja Google Earth on Google Inc. grupi kaubamärgid.