Canon toob turule kaks uut kompaktset objektiivi

Canon teatas täna kahe uue kompaktse ja kerge objektiivi – EF-S 18–135 mm f/3,5–5,6 IS STM ja EF 40 mm f/2,8 STM – turuletulekust.

Lisaks sellele, et need võimaldavad pildistamisrežiimis teravustamist pidevalt manuaalselt juhtida, on mudelid EF-S 18–135 mm f/3,5–5,6 IS STM ja EF 40 mm f/2,8 STM sobivad ka filmitegijatele, võimaldades neil filmimise ajal veelgi täpsemalt teravustada. Mõlemad uuele kaamerale EOS 650D suurepäraseks kaaslaseks sobivad objektiivimudelid sisaldavad uut samm-mootori tehnoloogiat (STM), mis võimaldab liikuvate objektide filmimisel kiiret ja pidevat teravustamist, tagades sellega sujuvad ja selged videod.

Need kaks kiire ja täpse teravustamisega täiustatud AF-jõudlust pakkuvat uut objektiivi lihtsustavad spontaansete, ent siiski detailsete ja selgete fotode tegemist. See on eriti oluline just dokumentaal-, spordi- ja reisifotograafide jaoks. Vastavate minimaalsete teravustamiskaugustega 0,39 m ja 0,3 m, võimaldavad objektiivid EF-S 18–135 mm f/3,5–5,6 IS STM ja EF 40 mm f/2,8 STM sündmusi veelgi lähemalt jäädvustada, hoides samas objekti teravustatuna.

Fookuskaugusvahemikku 18–135 mm võimaldav objektiiv EF-S 18–135 mm f/3,5–5,6 IS STM on loodud pakkumaks fotograafidele kompaktset ja mitmekülgset suumobjektiivi, millega on pildistamisobjektide valik väga lai – alates portreedest kuni maastike- ja spordivõteteni. Pika säriajaga fotosid võimaldavas objektiivis EF-S 18–135 mm f/3,5–5,6 IS STM on kasutusel nutikas optiline pildistabilisaator, mis annab pildistabilisaatorita mudelite ees kuni nelja astme võrra pikemate säriaegade kasutamise eelise. Lisaks suudab objektiiv tuvastada, kas fotograaf pildistab tavaliselt või kaamerat objekti liikumise suunas kaasa vedades, rakendades nii parima pildi saamiseks sobivaima pildistabiliseerimisrežiimi. Filmimisel rakendub automaatselt dünaamiline pildistabiliseerimisrežiim, neutraliseerides iga videograafi liikumisest tingitud raputuse ning tagades nii sujuva ja ühtlase pildiga video.

Nii pildistamisel kui ka filmimisel väikese teravussügavusega katsetades on õrna taustahägu saavutamiseks objektiivil EF-S 18–135 mm f/3,5–5,6 IS STM elektromagnetilise diafragmaga (EMD) ringikujuline ava, mis võimaldab avasätteid ülitäpselt reguleerida. Kogu suumi ulatuses tagavad hea pildikvaliteedi neli läätseelementide rühma, sealhulgas üks ülimadala hajuvusteguriga (UD) element ja üks täppisvormitud (PMo) element kromaatilise aberratsiooni neutraliseerimiseks. Igal läätseelemendil olevad Canoni Super Spectra vääristused vähendavad varikujutisi ja halosid, mistõttu vajavad pildid vaid minimaalset järeltöötlust.

Objektiiv EF 40 mm f/2,8 STM on aga Canoni esimene EF-sarja n-ö pannkook-objektiiv, mis on fikseeritud fookuskaugusega 40 mm ja laia f/2,8 avaga, sobides fotograafidele, kes soovivad mitmekülgset, kompaktset ja kerget objektiivi portreede, reportaažide, reisikogemuste või maastike jäädvustamiseks. Ringikujulise, seitsme labaga ava täppisreguleerimist võimaldav elektromagnetiline diafragma aitab luua kaunist bokeh-efekti ning Super Spectra vääristusega asfääriline lääts tagab parima võimaliku pildikvaliteedi kogu kaadri ulatuses.

EF-S 18–135 mm f/3,5–5,6 IS STM – põhiomadused

 • Mitmekülgne suumiulatus 18–135 mm.
 • Sujuv ja vaikne STM-teravustamine ühilduva kaameraga filmimisel.
 • Dünaamiline pildistabiliseerimine sujuvaks videojäädvustuseks.
 • Kiire autofookus koos pideva manuaalfookuse prioriteediga.
 • Minimaalne teravustamiskaugus 0,39 m.

EF 40 mm f/2,8 STM – põhiomadused

 • Hõlpsalt kaasaskantav n-ö pannkook-objektiiv.
 • Sujuv ja vaikne STM-teravustamine ühilduva kaameraga filmimisel.
 • Kiire f/2,8 maksimumava kehvades valgusoludes jäädvustamiseks.
 • Teravustamiskaugus alates 0,3 m.
 • Kiire ja vaikne AF nõelteravateks tulemusteks.
 • Hea pildikvaliteet kogu kaadri ulatuses.