Canon tutvustab uut kaameramudelit EOS 650D

Canon toob täna turule uue digipeegelkaamera EOS 650D, mis pakub kõrget pildikvaliteeti ja lihtsat puutetundlikku juhtimist. Algajatele fotograafidele hästi sobivas mudelis EOS 650D on ühendatud nutikad automaatrežiimid ja laialdased manuaalsed funktsioonid.

EOS 650D on esimene EOS-sarja kaamera, millel on kahetine AF-süsteem, tagades nii detailsed pildid ja pidevalt jälgiva autofookuse filmimisel. Kaamera südamikus asub 18-megapiksline Hybrid CMOS sensor ja DIGIC 5 protsessor, mis võimaldavad jäädvustada teravaid täisresolutsiooniga pilte kiirusel kuni 5 kaadrit sekundis (k/s). Ka muudetava nurgaga mahutundlik puuteekraan lihtsustab ja kiirendab kaamera juhtimist, pakkudes kohest juurdepääsu laialdastele sätte- ja stseenivalikutele.

Kaamera EOS 650D äsja väljaarendatud 18-megapiksline APS-C mõõdus Hybrid CMOS sensor tagab hea resolutsiooni, nii et isegi plakatimõõdus väljatrükid on alati värvi- ja detailiderohked. Ka hämaras ilma välguta pildistamiseks ideaalselt sobiv kaamera pakub ISO-vahemikku 100 – 12 800, võimaldades minimaalse müraga võimalikult loomutruid pilte teha, samas kui väärtuseni 25 600 laiendatav ISO pakub võimalust ka äärmiselt kehvades valgusoludes katsetada.

Mudel EOS 650D on EOS-sarja esimene algajatele mõeldud kaamera, milles on kasutusel paremat kiirust, reageerimisaega ja värviedastust pakkuv Canoni DIGIC 5 protsessor. Selle 14-bitine pilditöötlus pakub kauneid ja mahedaid tooniüleminekuid ning oluliselt suurem võimsus muudab kaamera ideaalseks tempoka tegevuse, näiteks jalgpalli või muude spordialade jäädvustamisel.

Uus kahetine AF-süsteem muudab mistahes objektidest hästi teravustatud võtete tegemise lihtsaks, ja seda nii pildistamisel kui ka filmimisel. 9 rist-tüüpi punktiga AF-süsteem pakub nii spordiürituste, hoogsa tegevuse kui ka looduse pildistamisel head jõudlust ja täpsust. Lisaks sellele võimaldab uus Hybrid AF-süsteem pidevat autofookust filmimisel ja reaalajarežiimis Live View pildistamisel.

Kaameral EOS 650D on 7,7-sentimeetrine (3,0-tolline) muudetava nurga ja mahutundliku tehnoloogiaga Clear View LCD II puuteekraan, mis on väga tundlik ja toetab erinevaid mitmikpuutežeste, nagu kahe sõrmega suumimist ja kerimist, lihtsustades juurdepääsu võtterežiimidele, sätete muutmist ja võimaldades isegi üksnes ekraanilt võtteid jäädvustada. Kaamera kiirjuhtimiskuvalt saab ise AF-punkte valida, nägusid ja objekte jälgida ning pildisätteid timmida. Navigeerimine on kiire ja intuitiivne, samas kui taasesitusrežiimis annab kahe sõrmega suumimine hea võimaluse pildi pisidetaile üle vaadata. Muudetava nurgaga liigend võimaldab ekraani mistahes olukorra jaoks sobivaks keerata ja pöörata, samas kui terav, 1 040 000 punktiga resolutsioon toob iga detaili selgelt esile.

EF-S 18–135 mm f/3,5–5,6 IS STM ja EF 40 mm f/2,8 STMEF 40 mm f/2,8 STM

 

 

Kaamera EOS 650D võimaldab igaühel hõlpsalt täis-HD (1920x1080p) kvaliteediga videoid salvestada. Ka uued objektiivid – EF-S 18–135 mm f/3,5–5,6 IS STM ja EF 40 mm f/2,8 STM – on filmimiseks ideaalsed, sest neis on kasutusel peaaegu hääletu samm-mootor, mis tagab sujuvad ja selged videod.

Režiimiga Video Snapshot saab igaüks lõbusaid, tempokaid ja meisterlikke videoid luua. Kaadreid on võimalik salvestada kahe-, nelja- või kaheksasekundiliste lõikudena ja need seejärel kaameras enne esitust ühendada või ümber paigutada. Integreeritud mini-HDMI pesa võimaldab tulemusi hõlpsalt ka mis tahes HD-teleris näidata.

Kaamera režiimikettal on kaks uhiuut võtterežiimi, mis aitavad algajatel keerulistes valgusoludes muretult pildistada. Suure dünaamilise ulatusega (HDR) taustavalguse juhtimine lahendab ereda taustavalgusega stseenide keerulise probleemi, jäädvustades kolme eri säriga – alasäri, õige säri ja ülesäri – ning kombineerides need üheks HDR-kujutiseks, mis on detailne nii heledates kohtades kui varjualadel. Käest pildistatava öövõtte režiim lihtsustab aga ilma statiivita hämara õhtukuma jäädvustamist, tehes neli erinevat kiirvõtet ja kombineerides need üheks detailseks ja selgeks pildiks.

Režiim Basic+ võimaldab automaatsetest põhisätetest kaugemale minna, pakkudes välja mitmeid eelseadistusi, millega oma pildi meeleolu koheselt ja drastiliselt muuta. Canoni loomingulisi filtreid saab nüüd piltidele rakendada ka otse puuteekraanilt ning uued efektid Art Bold ja Water Painting aitavad pilte veelgi loomingulisemaks muuta. Soovides pildistada vaid objektile osutades, teeb nutikas stseeni automaatrežiim kogu töö kasutaja eest ära, analüüsides stseeni ja valides automaatselt parimad sätted.

Canoni EOS-süsteemi kuuluv kaamera EOS 650D ühildub maailma kõige ulatuslikuma objektiivi- ja lisatarvikuvalikuga. EF-sarja enam kui 60 objektiivimudeli seas on olemas kõike – alates lainurkadest ja makrodest kuni äärmuslike teleobjektiivideni – ning loendamatul hulgal lisatarvikuid võimaldavad mis tahes loomingulise väljakutsega hakkama saada.

EOS 650D – põhiomadused

·         18-megapiksline APS-C mõõdus Hybrid CMOS sensor.
·         Manuaalsätete ja pideva autofookusega täis-HD kvaliteediga videod.
·         Sarivõtted kiirusel 5 kaadrit sekundis.
·         Muudetava nurgaga Clear View LCD II puuteekraan.
·         ISO-tundlikkus 100 – 12 800, laiendatav väärtuseni ISO 25 600.
·         Laia ulatusega 9-punktiline AF.
·         Integreeritud Speedlite’i saatja.