Canon tähistab EOS 5D seeria 10. aastapäeva

p2015may28c1_909Canon tähistab täna oma EOS 5D seeria 10. aastapäeva. 2005. aasta septembris turule tulnud EOS 5D tegi DSLR-ist esimese eduka amatööridele mõeldud DSLR-kaamera, milles on täiskaadriline CMOS-sensor (35,8 × 23,9 mm).  Taskukohase hinnaga kaamera andis harrastajatele juurdepääsu muljetavaldavale pildikvaliteedile ja loovatele fotograafiatööriistadele, mis olid tavaliselt vaid 35 mm sensoriga DSLR-i profikaameratel, panustades sellega täiskaadriliste sensorkaamerate laia levikusse ja edusse.

  1. aasta novembris tõi Canon turule seeria teise põlvkonna mudeli –
    tuntud EOS 5D Mark II, mis sillutas teed filmimaailma. Kaamera tõi fotograafide jaoks pöörde täis-HD-video jäädvustamises ja muutis lihtsamaks DSLR-ide rohke kasutuse videote jäädvustamise vahendina. EOS 5D Mark II lõi laineid filmi- ja videotööstuses, andes kasutajatele taskukohase hinnaga suure jõudlusega sensorvideo. Koos erakordse pildikvaliteedi ja paremini kontrollitava teravussügavusega aitas see filmitegijatel võtta viimast Canoni mitmekülgsete EF-objektiivide seeriast, mis sel ajal[i] sisaldas enam kui 64 mudelit, pakkudes mitmekülgseid võimalusi.
  2. aasta märtsis tutvustas Canon kaamerat EOS 5D Mark III, mida on eelkäijatega võrreldes oluliselt täiendatud fotode ja videote tegemiseks, samuti on täiustatud automaatteravustamise täpsust ja kaameral on parem maksimaalne sarivõtte kiirus. Turule tulemisest alates on EOS 5D Mark III pälvinud palju kiitust ja ettevõtte ühe juhtiva DSLR-kaamerana on sellest saanud EOS-seeria pideva arengu liikumapanev jõud.
  3. aasta veebruaris tõi Canon turule kaamerad EOS 5DS ja EOS 5DS R, mis kujundavad uute eriti suure lahutusvõimega täiskaadriliste DSLR-kaameratena ümber EOS-süsteemi. 35 mm sensoritega uutel kaameratel on kõrgeim megapikslite arv, mida on täiskaadrilise sensori juures iial nähtud – hämmastavad 50,6 MP.

Kuna EOS-seeriate digikaamerate kõik peamised osad toodetakse ettevõttesiseselt, on Canon loonud väga stabiilse tootmisliini. Kõikidel mudelitel selles seerias, sh EOS 5D mudelitel, on tänu uuenduslikule tehnoloogiale vahendid parima tulemuse tagamiseks. Fotograafide mitmekesiste nõudmiste rahuldamiseks tugevdab Canon ka edaspidi EOS DSLR-i seeriaid, mida naudivad üle maailma nii professionaalid kui ka tavatarbijad.

 

4 thoughts on “Canon tähistab EOS 5D seeria 10. aastapäeva”

Kommenteerimine on suletud.