Apple Event – Tulemused on magusad

iPhone Map

Täna oli see ära. Apple Event. Alustame siis ehk?

Apple avas iFundi, suurusega 100 000 miljonit dollarit (haiglaselt suur, Androidil oli see vist 10 miljonit dollarit?). Kui sul on käsil midagi innovatiivset ja põnevat, saad ehk taotleda iFondist toetust. Lähemalt saab iFundist lugeda siit.

SDK KastMidagi uut on ka töönarkomaanidele. Nimelt saab kogu Exchange sisu iPhonega sünkroniserida. Cisco süsteemidega saab iPhone sammuti nüüd hästi läbi ning WPA2 ning 802.1x pole mingiks probleemiks. Lisaks saavad suurfirmad esitada taotluse, ning esimestena proovida seda magusat 2.0 tarkvara (mitte et see proovimine eestisse ülekanduks, aga siiski). Vaata lähemalt siis siit.

Kõik rakendused hakkavad olema mugavalt kättesaadavad App Storest, mis on uus lisaprogramm iPhonele. Aga see on pood nagu nimi ütleb. Arendaja seab hinna rakendusele või mängule mida ta teinud on, ning 70% tulust saab endale. Maksma peab vaid arendaja algse 99 dollarit registeerimistasu, millega talle litsens antakse. SDK on isegi nii võimas, et EA suutis kahe nädalaga panna väga kipa mängu kokku. Engadget teab sellest mängust nüüd muidugi rohkem rääkida.

App StoreTahad hakata mänge või rakendusi iPhone jaoks tegema? Pole midagi, vajad vaid paari asja nagu: Mac OS X Leopard, Inteli rauaga  (nii palju siis vanakooli meestele, kes ikka veel PowerPC rauda kasutavad) masinat, XCode (tuleb Leopardiga tasuta kaasa) ning SDK ning Apple developer accounti.

Kõik see on siis kättesaadav iPhonele tasuta kusagil Juuni kuu keskpaigaks. iPod Toch vajab selleks tarkvarauuenduseks paar koidulat.