Apple alustab HDTV telerite tootmist

Apple on sõlminud huvitava lepingu ühe Jaapani suurfirmaga Sharp, mille tulemusel võivad varsti meie kodusid sisustada juba uued Apple TV seadmed. Analüütiku Peter Miseki sõnul lööb Apple käed Sharpiga peamiselt Samsung Electronicsi tõttu, kes on nende jaoks üks suurimaid konkurente nutitelefonide ja tahvelarvutite turul.  Kirgi kütavad tänase päevani Samsungi ja Apple vahelised kohtulahingud Galaxy Tabi üle. 

Erinevad allikad on väitnud, et teleriks on tulemas 55″ suurune OLED TV, millele on sisse ehitatud kaamera ning ka uuenduslik  Siri nimeline hääljuhtimise tarkvara, mis peaks inimestele juba tuttav olema  iPhone 4S telefoni kaudu.


 

Lisaks teleritele võib tulevikus ka iPad’ide ja iPhone’de tootmine toimuda Sharp tehastes.
Esimesed telerid soovitakse turule tuua järgneva aasta keskel, seniks aga peavad kasutajad leppima Apple TV välise seadme kasutamisega oma olemasoleva teleka juures. Lisaks tasub märkida, et Apple avas septembri lõpus iTunesi digimuusikapoe ka kõigile Euroopa Liidu riikidele, sellest tulenevalt on ka lihtsam kodumaist kuldvaramut sealt kaudu tarbimas käia.

Hetkel on Apple on soetanud tootmistehnikat erinevate allikate hinnangul 500 miljoni kuni 1 miljardi dollari eest ja on võtnud ainult enda valdusesse ühe Sharpi omandis oleva tehase, et toota seal uusi seadmeid, arvatavasti muuhulgas ka iPhone’ide ja iPadide ekraane.

Uus aasta on igatahes toomas erinevaid huvitavaid seadmeid telerite turule ja esimesi maasikaid nende seas tutvustatakse meile kindlasti üsna varsti.

Nii palju uudiseid ja nii vähe aega…