Apotheka sai loa esimese internetiapteegi avamiseks Eestis

pilt8E1V4194

Ravimiamet väljastas Terve Pere Apteek OÜ Mustamäe Apteegile ravimite kaugmüügiõigust kinnitava loa, Apotheka kaubamärki kandev internetiapteek alustab tegevust 11. novembril. 

„Internetiapteegi avamine teeb inimestele kättesaadavaks uue moodsa mudeli, kuna see võimaldab ravimeid hankida kodust lahkumata,“ ütles Terve Pere Apteek OÜ juhataja Kadri Tammepuu.

Ta tõdes, et internetiapteegi arendamine on olnud pikk protsess, mis kestis planeeritust oluliselt kauem. „Esimese pääsukesena polnud meil Eestis kelleltki šnitti võtta, seega töötasime koostöös Ravimiametiga Eesti turu jaoks välja kõrgetasemelise, kvaliteetse ja turvalise keskkonna ning detailide lihvimine võttis oma aja. Samas saame nüüd kindlalt öelda, et kvaliteedi osas on meie internetiapteek tavaapteegiga samaväärne, täpselt nagu seadus nõuab, ent märksa mugavam,“ kinnitas Tammepuu.

Internetiapteegist saab sooritada esimesi oste alates 11. novembrist. „Seaduse järgi tuleb ostud patsiendini toimetada hiljemalt kolme tööpäeva jooksul, meie aga plaanime seda teha kiiremini kui seadus nõuab. Lepime lähipäevadel oma logistikapartneritega kõik detailid lõplikult kokku, et teenus oleks kiire ning kõikjal ühesuguse hea kvaliteediga,“ selgitas Tammepuu.

Ravimite kaugmüügi õigust saavad taotleda ainult tavaapteekide omanikud, internetiapteegi teenuse juurde kuulub ka kohustus tagada patsientide nõustamine enne ostu. Netiapteegist saab osta nii käsimüügi- kui retseptiravimeid, aga ka veterinaarias kasutatavaid käsimüügiravimeid ning suures valikus ilu- ja tervisetooteid. Retseptiravimite ostmisel on eeltingimuseks, et välja on kirjutatud digiretsept.

Internetiapteegi teenuse osutaja peab seaduse järgi tagama ühesugused müügi- ja tarnetingimused, sealhulgas kättetoimetamistasu vastavalt kättesaamisviisile (näiteks kulleriga või pakiautomaadist) kogu Eesti territooriumil. „Ravimite kättetoimetamiseks lisandub küll ostusummale väike tasu, kuid ravimitele spetsiaalselt järele sõitmine on kallim,“ tõdes Tammepuu. „Selleks, et kohaletoimetamise tasu oleks võimalikult väike, võib ravimeid tellida näiteks naabriga kahe peale.“

Netiapteegist ravimite ostmine on Tammepuu hinnangul hea võimalus lapsevanematele, kes ei saa haige lapse kõrvalt ise apteeki minna. Samuti on sellest abi eakatele, aga ka neist eemal elavatele lastelastele, kes saavad oma vanavanematele ravimeid osta ja paki neile kulleriga koju saata – siis pole vaja muretseda, kuidas vanainimene libedaga või haigena apteegis käidud saab.