Google AdWords võimaldab nüüd Eestis reklaamikampaaniaid sihtida linna- ja maakonnapõhiselt

Harlis_VelkReaalset kasu tunnevad rakendusest need, kes lubavad nutiseadmel oma asukohainfot Google’ile saata! Seni oli Baltikumis Google’i reklaame võimalik kasutajatele suunata vaid riigipõhiselt. Sellest nädalast saavad reklaamijad sihtida kasutajaid ka konkreetsetes linnades ja maakondades. Lisandunud võimalus on kasulik nii kohalikele ettevõtetele kui ka Google’i toodete kasutajatele. “Reklaame suunatakse vaid ettevõtte teenindusalas olevatele kasutajatele, nii paraneb kohalike ettevõtete reklaamkampaaniate tulemuslikkus. Kohalikku toodet või teenust otsivate kasutajate jaoks tähendab see vähem ning asjakohasemaid reklaame ja pakkumisi,” selgitab FCR Media Eesti Google kontode haldur Harlis Velk.

Eestis saab nüüd Google’i reklaamidega piirkondlikku tarbijat sihtida Saaremaal, Pärnumaal, Harjumaal, Viljandimaal, Tartumaal, Lääne-Virumaal ja Ida-Virumaal olevaid kasutajaid. Linnadest on valikus Tallinn, Maardu, Rakvere, Narva, Sillamäe, Kohtla-Järve, Tartu, Viljandi, Pärnu ja Kuressaare.

“Asukohapõhine reklaamide sihtimine on teenus, mille tuge oleme Eestisse oodanud üle viie aasta, ajast, mil alustasime AdWords reklaamkanali vahendamist Eestis. Tänaseks võimaldab Google lisaks kampaaniate täpsemale sihtimisele näha asukohapõhiselt ka varasemat otsingustatistikat, mis on heaks aluseks kampaaniate eelarvestamisel,” lisab Velk.

“Asukohapõhine kasutajate sihtimine annab oluliselt paremad võimalused kohaliku tähtsuse ja tarbijaskonnaga äridele. Senised, riigipõhised AdWords kampaaniad polnud kohalikele ettevõtetele alati mõistlikud, kuna soovitud asukohaga otsingutel puudus sageli reklaamimiseks piisav otsingumaht,” selgitab Velk.

Seni oli võimalik reklaamida üleriigiliselt ning parandada kampaaniate toimivust kaugemate asukohtadega seotud otsingute välistamisega. Siiski jättis see alles kaaluka osa kasutajatest, kes toodet või teenust otsides asukohta ei täpsustanud.

Nüüdsest saavad reklaamijad sihtida just nende lähedal asuvaid kasutajaid, välistades reklaamide näitamise kasutajatele mujal ning seda nii AdWords otsingu, Display kui ka YouTube’i kampaaniates. “Muudatus on kasulik ka Google’i teenuste kasutajatele kuna suurendab tõenäosust, et kohalikku toodet või teenust otsides kuvatakse neile kohalikke pakkujaid,” ütleb Velk.

5 thoughts on “Google AdWords võimaldab nüüd Eestis reklaamikampaaniaid sihtida linna- ja maakonnapõhiselt”

Kommenteerimine on suletud.