Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse - 3. juuli 2018
Eesti ettevõtted investeerivad enam seadmetesse, mitte inimestesse - 3. juuli 2018
Eleringi uus kaardirakendus näitab vabu liitumisvõimsusi kogu Eestis - 30. juuni 2018
Siemens tarnib Elektrilevi OÜ-le elektri mõõteandmete haldussüsteemi pilveteenusena - 30. juuni 2018
Pirita Selveri juures olev elektroonikajäätmete kogumispunkt suletakse - 30. juuni 2018
Riigiportaali vahendusel edastab riik miljon teadet aastas - 30. juuni 2018
Viasat Sport Baltic näitab tänasest spordiülekandeid 24/7 HD-kvaliteedis - 30. juuni 2018
Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile - 30. juuni 2018
Kaspersky Lab uuris välja, milleni võib viia lemmikloomade jaoks mõeldud nutividinate kasutamine - 30. juuni 2018
AHHAA kutsub päikeseteemalisele kosmosepäevale ja filmiõhtule!
Laupäeval, 16. märtsil 2013 ootab Tartu AHHAA kõiki huvilisi päikeseteemalisele kosmosepäevale kaasahaaravates töötubades ja planetaariumietendustel osalema ning kosmoseteemalist filmi vaatama.Päikeseteemaline kosmosepäev keskendub meie lähimale tähele – Päikesele, ilma milleta ei oleks elu meie koduplaneedil võimalik. Päeva jooksul on huvilistel võimalik osaleda kaasahaaravates päikeseteemalistes töötubades ning sedasi selle üliolulise tähe kohta palju uut ja üllatavat teada saada. Näiteks on võimalik endale meisterdada päikesevaatlusprillid ja Päikesesüsteemi mudel, määrata aega päikesekella järgi ning valmistada päris oma koduplanetaarium. Lisaks AHHAA suurele keraplanetaariumile toimuvad komosepäeval etendused ka teisaldatavas Starlab planetaariumis.
„Kui lapsel on olemas huvi kosmoloogia vastu, siis tänapäeval saab Internetist küll palju teavet, kuid päikeseteemalisel kosmosepäeval tahame tuua huvilisteni sellise info, mida igapäevaselt ei kuule. Neil, kes tahavad Päikese kohta mänguliste ja interaktiivsete tegevuste kaudu rohkem teada saada, tasub 16. märtsil kindlasti AHHAA-sse tulla,“ ütles AHHAA planetarist Margus Aru.
Kosmosepäeval peab loengu astronoomiahuviline Martin Vällik, kes jagab soovitusi, kuidas Päikest ohutult vaadelda ja pildistada. Margus Aru selgitab, et Päikest niisama vaadata on ohtlik, sest halvemal juhul võib sedasi pimedaks jääda. Seega on väga oluline Päikest spetsiaalse teleskoobiga jälgida. Martin Vällik näitab ka enda tehtud fotosid Päikesest ja selge ilma korral saavad huvilised ise Päikest teleskoobiga vaadelda.
Kosmosepäeva lõpetab kolmas osa AHHAA ja TÜ Tähetorni üritustesarjast „Õhtu mõtlevale inimesele“, kus linastub teine osa telekanalite National Geographic ja Discovery Channel ühistööna valminud filmist „Reis universumi äärele“ („Journey to the Edge of the Universe“). Film on eesti keeles ning seda kommenteerib astronoom Jaak Jaaniste. Õhtune üritus on kõigile tasuta ning osalejatele pakutakse kohvi ja suupisteid.