Üle Eestiline IT ÖÖ

30. -31. märtsil 2012  toimub üle Eestiline  IT ÖÖ, kus noored kogunevad noortekeskustesse ja mõtlevad seal välja suuri, uusi ja lahedaid ideid Kuidas IT kaudu elu koolis põnevamaks muuta“.

IT öö elluviimises osalevad noortekeskused (MTÜ Eesti ANK kaudu), tudengid erinevates IKT-d õpetavatest kõrgkoolidest ja  ettevõtjad, kui ideede nõustajad. Tegemist on meeskonnatöö üritusega, kus ühtsed noortegrupid mõtlevad ideed välja 0 kuni teostuseni. Lõpptulemusena valmivad noorte ideedest  presentatsioonid, mis  peavad olema multimeedialise lahendusega, mida on võimalik interneti teel vahendada ja ülesse riputada.

IT öö toimub üle euroopalisel e-oskuste nädal, mida tähistatakse 26.–30. märts 2012.  30 Euroopa riigis toimuva kampaania põhisõnum on IKT on tänapäeval juba kõikjal ja sellega seotud oskused on vajalikud tööturul konkurentsivõimeline olemiseks.

Kui sina soovid osaleda IT ÖÖ-l siis leia allolevast nimekirjast lähim noortekeskus ja võta nendega ühendust, või kutsu enda kodukoha noortekeskust ülesse oma meeskonnaga mõnele toodud noortekatest külla minema.

 1. Vastseliina Avatud Noortekeskus (lisaks Meremäe Noortekeskus, Võru Avatud Noortekeskus, Misso Avatud Noortekeskus)
 2. Järva–Jaani Noortekeskus
 3. NÜ Juventus, Põltsamaa Noorte- ja Elukestva õppe keskus
 4. Maidla Noortekeskus
 5. Roela Noortemaja
 6. Paikuse ANK Panoke
 7. Saku valla Noortekeskus (lisaks Keila Noortekeskus)
 8. Kurtna Noortekeskus
 9. Türi Noortekeskus
 10. Karksi-Nuia Noortekeskus
 11. Abja Noortekeskus
 12. Muhumaa Noortekeskus
 13. Põlva Avatud Noortekeskus (lisaks Vastse–Kuustse Noortekeskus)
 14. Kuremaa Avatud Noortekeskus
 15. Räpina Avatud Noortekeskus
 16. Valga Avatud Noortekeskus
 17. Tõrva Noortekeskus
 18. Sauga Noortekeskus
 19. Annelinna Laste ja Noortekeskus (MTÜ Öökull)
 20. Suure–Jaani Avatud Noortekeskus
 21. Kambja Avatud Noortekeskus

E-oskused on hädavajalikud nii professionaalidele, kes töötavad väikese või keskmise suurusega ettevõtetes kui ka noortele, kes soovivad tööturule siseneda ning korporatsioonidele, kes otsivad oma ridadesse kõrgelt kvalifitseeritud talenti. E-oskused moodustavad vundamendi, millele ehitatakse innovatiivne ja konkurentsivõimeline Euroopa. 2012. aastal teistkordselt korraldatav Euroopa e-oskuste nädal tutvustab noortele, professionaalidele ning väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele tohutuid võimalusi, mida IKT-ga seotud tööd pakuvad. Esimese Euroopa e-oskuste nädala raames 2010. aasta märtsis toimus sadu üritusi ja tegevusi, mis aitasid tõsta teadlikkust e-oskuste olulisusest tööhõive seisukohast ning jõudsid 65 miljoni inimeseni 35 riigis.

IT ÖÖ toimub  Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu projekti „IKT erialade populariseerimine atraktiivsete teavitusürituste kaudu“ raames, mille tegevuste elluviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.