Indrek Tarand: Eesti peaks ACTA-le alla kirjutama

KUKU raadio saates Restart arvas Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand, et Eesti võiks lepingu allkirjastada, aga ratifitseerimine Riigikogus võiks läbi kukkuda.
Parlamendisaadiku arvates võiks Eesti ACTA kaubandusleppele oma allkirja anda, et see kiiremas korras Riigikokku jõuaks. Tarandi arvates peaks Riigikogu siis ACTA tagasi lükkama – see annaks teistele riikidele jõulise signaali ja tõstaks Eesti mainet rahvusvahelisel areenil.

Tänase Restart saate teema on ACTA välisleping ja internetikasutajate õiguste ja vabaduste harta: http://mottehommik.praxis.ee/internetivabaduse-teesid/

Üks harta idee autoritest, Skype Eesti tegevjuht Sten Tamkivi pakkus, et interneti vabaduste fikseerimisega õnnestuks ACTA negatiivsed mõjud vähendada. Tamkivi sõnul saaks kasutada Eesti positiivset e-riigi mainet ja pakkuda hartaga liitumist ka teistele riikidele. Teda toetas Eesti välisminister Urmas Paet, kelle arvates Eesti positsioon täna on päris hea – Eesti pole ACTA-t alla kirjutanud ning nüüd saame rahulikult analüüsida, milline on ACTA potentsiaalne mõju Eestile.

Restart (http://raadio1.ee/category/restart/) on KUKU raadio IT-äri saade, mis on eetris igal laupäeval kell 16:00. Saade on suunatud otsustajatele, kellele IT-äri korda läheb. Saadet juhivad investor, Riigikogu liige ning IT-ettevõtja Andrei Korobeinik ja internetiturunduse spetsialist Henrik Aavik. Saadet saab kuulata aadressil http://podcast.kuku.ee/saated/restart/