Zone.ee käivitas uue pilveteenuse ZoneCloud

zone.ee logo

Eesti suurim pilveteenuste pakkuja Zone.ee alustas oma uue teenuse ZoneCloud (www.zonecloud.ee) privaatse beeta perioodi. Uus teenus võimaldab kasutajatel oma faile Zone.ee taristus mugavamalt säilitada ja jagada.

ZoneCloud täiendab ettevõtte seniseid serveriteenuseid ja loob ainulaadse lisaväärtuse Eesti populaarseimale internetiolelust pakkuvale teenusele Zone Virtuaalserver. Üle sajal tuhandel Zone virtuaalserveriteenuse kasutajal on nüüd võimalus proovida ka ZoneCloud teenust.

“ZoneCloud on strateegilise tähtsusega projekt nii Zone kui ka Eesti internetikasutajate jaoks,” kommenteeris uue teenuse käivitamist ettevõtte arendusjuht Ardi Jürgens. “Zone jaoks on tegu uue kontseptsiooniga, pakkuda taristule ja platvormile lisaks oma kasutajatele ka tarkvara teenusena. Internetikasutajatel on aga võimalus saada kodumaiselt pakkujalt teenust, mida seni on Eestis pakkunud vaid välismaised ettevõtted, kes kasutajate andmed riigist välja viivad.”

ZoneCloud teenuse väljatöötamiseks ning arendamiseks alustas Zone 2013. aastal strateegilist koostööd Saksa tarkvaratootjaga ownCloud GmBH, kellega koostöös on valminud ka ZoneCloud rakendused Windowsi ja Mac-i kasutajatele ning mobiilsed äpid Android ja iOS platvormidele.

2014. aastal oma 15. tegevusaastat tähistav Zone.ee pakub internetiolelusega seotud teenuseid väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele ning eraisikutele. Zone.ee on Eesti suurim domeenide registreerija ja kodulehekülgede majutaja.