Windows Phone´il 3 uut kohalikku rakendust – SEB, Forum Cinemas, EMT pargi.ee

Market Up_0

Alates novembrikuust saavad kõik Windows Phone´i kasutajad rakenduste poest alla laadida kolm uut kohalikku rakendust, mis on suunatud laiemale kasutajaskonnale. Windows Phone on nüüdseks seljatanud nutitelefonide müügis iPhone’i ja haaranud turul teise koha.

SEB rakendus on esimene Windowsi pangarakendus Baltikumis. Forum Cinemas äpp ilmus esimesena Eestis, aga avaldatakse peagi terves Baltikumis ning esimesena valmis see just Windowsi platvormile. EMT pargi.ee rakendus on olnud kasutajate poolt väga oodatud just Windowsi mobiiliplatvormile. Lisaks jõuab lähipäevadel Windows Phone’i rakenduste poodi Delfi äpp.

„Windows Phone’i poes on saadaval üle 175 00 äpp´i, kuid tänu nendele kohalikele rakendustele rikastub just siinsete telefonikasutajate jaoks kogemus. Samuti on oluline, et katame kvaliteetsete äppidega erinevaid valdkondi, lihtsustades sellega nii tööalaseid toimetusi kui vabaaja veetmist,“ ütles Baltikumi Windowsi tootejuht Andres Sirel.

SEB juhatuse liikme Eerika Vaikmäe-Koit sõnul on SEB-l hea meel olla esimene pank Baltikumis, kes toob oma mobiilipanga välja ka Windowsi platvormil. „Mul on hea meel, et saame täita oma klientidele antud lubaduse ja tulla välja ka Windows telefonidele mõeldud mobiilipangaga. Tõime oma mobiilipanga turule 2011. aasta kevadel ja selle kasutajaskond on pidevalt kasvanud. Üha rohkem inimesi teeb internetipangas tehinguid mobiilsete seadmetega. SEB statistika kohaselt on mobiili kaudu internetipanka kasutanud iga kuues eestlane, iga kümnes leedukas ning iga viieteistkümnes lätlane. Keskeltläbi külastab SEB Eesti mobiilipanka ühes kuus 55 000 inimest, mis kinnitab mobiilipanga pideva arendamise vajadust,“ ütles Eerika Vaikmäe-Koit.

EMT pargi.ee rakendus on juba kogunud kasutajate seas palju populaarsust. Nüüd jõudis pargi.ee ka Windowsi rakenduspoodi mõned nädalad tagasi. „Windows Phone´i turuosa on olnud pidevas kasvutrendis ja kui vaadata tänaseid nutitelefonide müüginumbreid, siis Lumia mudelid on väga edukad. Uute nutitelefonide müügist moodustavad Windows Phone´id juba üle 10%, mis on tõstnud nende turuosa Baltikumis teisele kohale,“ ütles EMT kommunikatsioonijuht Lauri Toomsalu.

Forum Cinemas rakendus jõudis esimesena valmis just Windowsi platvormil ja pakub kinokülastajatele täisväärset mobiilse rakenduse kogemust – osta pileteid, teha broneeringuid ning tutvuda kinokavadega.

Delfi rakendus on esimene suurem Eesti meediaväljaande äpp Windows Phone’i platvormil, võimaldades kasutajatel kiiremini ja mugavamalt lugeda päevauudiseid.

SEB Eesti ja Forum Cinemas rakendused on arendatud nii Windows Phone 7 kui 8 toega, pargi.ee äpp töötab Windows Phone 8 seadmetel. Lähiajal on Forum Cinemas äpp jõudmas ka Windows 8 tahvel- ja sülearvutitel kasutamiseks. 18. oktoobril tõi Microsoft turule uue Windows 8.1 operatsioonisüsteemi, mida saavad kõik Windows 8 kasutajad rakenduspoest tasuta alla laadida.

Täiendav info ja pildid valminud äppide kohta: