Windows Phone 7, MWC ja MIX10

Praegu käib Windows Mobile 7 kohta rohkem spekulatsioone kui uute Apple toodete kohta. Teen kokkuvõtte ja omad oletused sellekohta mida kuuleme järgmisel Esmaspäeval. On teada, et Windows Phonest tuleb kaks versiooni – esitletav versioon on Media mis seab väga tugevad piirangud sellele palju OEM saab muuta samas kui teine versioon on palju vabam.

Spekulatsioon

  • WP7 näidatakse esimest korda MWC kuid see piirdub vaid kasutajaliidesega (METRO, sarnane Zune HD liidesele kuid palju elavam ja hingega). MIX aga omab seeaasta väga palju seminare just Windows Phone arendamise kohapealt. Esimesed seadmed peaksid poodi jõudma juba selle aasta Septembris. Riistvara nõuetest on 3D graafika kiip mis peaks ära toitma juudelisandunud silmailu.
  • Arendamise kohapealt on toetatud nii Silverlight (3.0) kui ka XNA (GameStudio 3.1). Arendamiseks on Expression Blend 3.x ja VS2010. Mälu on kättesadav läbi LINQ; .NET CF ühilduvust pole, kuid suur osa andmetest ja äriloogikast annab kergesti portida. See loob terve uue ökosüsteemi arendamiseks ning koristab vanad ja iganenud rakendused teelt. Arendusvahendid saavad olema tasuta kättesaadavad.
  • Windows Shop toetab “proovi enne ostmist” läbi API liidese, eraldi versioonid rakendusest Lite/Demo näitel ei ole soositud. Rakendusi saab paigaldada vaid läbi Windows Shop’i.
  • Rakendusi tagaplaanil lahti hoida ei saa, rakendusest väljumisel nad peatatakse ja käivitamisel jätkatakse. Vajadusel saab MS Push Notifications abil teateid telefoni saata (E-mail, IM jne).
  • WP7 on tihedalt intregeeritud Xbox Live ja Zune keskonnaga
  • Kiire veebilehitseja mille kood baseerub IE7 peal. Kiirus on võrreldav nt. Apple iPhone veebilehitsejaga. Lehitsejas Adobe Flashi või MS Silverlight tuge pole.

Allikas: iStartedSomething ja MobileTechWorld

One thought on “Windows Phone 7, MWC ja MIX10”

  1. See multitasking osa on puhas spekulatsioon praeguse seisuga. Pole kohanud ühtegi autentset või muus osas usaldatavat viidet, mis kinnitaks, et sellist asja olema ei saa. Samuti tõrgub terve mõistus uskumast, et mr. Ballmer läheb Barcelonasse isiklikult mingit neegritelefoni ännõuntsima. 🙂

Kommenteerimine on suletud.