Panasonicu uusim kompaktkaamera määrab pildistaja globaalse asukoha

Panasonicu uus supersuumiga fotode/videote salvestamise kompaktne hübriid-digikaamera Lumix DMC-TZ10 uhkeldab 25 mm ülilaia nurgaga, võimsa 12x optilise suumimise LEICA DC objektiiviga ning intelligentse eraldusvõime tehnoloogia ja sisseehitatud globaalse asukoha määramise süsteemiga.

Panasonic tutvustas TZ-seeria uusima liikmena LUMIX-digikaamerat DMC-TZ10, mida iseloomustavad AVCHD Lite vormingus kõrglahutusega video salvestamise suutlikkus, 25 mm ülilai nurk ja võimas 12x optiline suumobjektiiv, mis on liidetud kompaktsesse keresse, et tagada sobivus kasutamiseks peaaegu mis tahes salvestusolukorras. Sellele 12,1-megapikslisele võimsale kaamerale on lisatud veel mitmeid atraktiivseid funktsioone nagu intelligentne eraldusvõime tehnoloogia, sisseehitatud globaalne asukoha määramise süsteem ja käsitsi säritus. Nii fotode kui videote salvestamiseks ettenähtud arvukad funktsioonid on organiseeritud hästi läbimõeldud töökäskluste andmise süsteemi, mille hulka kuulub ka sõltumatu video salvestamise nupp, et tagada sujuv ja lihtne talitlus mõlemas salvestusrežiimis.

Mudeli TZ10 Venus Engine HD II on nüüd varustatud ka uue pilditöötlustehnoloogiaga “Intelligent Resolution” ehk intelligentne eraldusvõime. Signaale tuvastades tehakse kindlaks, kas need asuvad subjekti servades. Seejärel moodustub neist detailne tekstuur või esmalt vaid pehme gradatsioon. Seejärel täiustatakse servi ja tekstuuriga alasid sobivalt. Erinevalt teravuse ühtlaselt parandamisest saab signaale optimaalselt töödelda, et tagada kogu kujutisele silmapaistvalt loomulik selgus koos peente detailidega.

Panasonicu LUMIX-digikaameraid iseloomustav intelligentne automaatrežiim iA sisaldab võimsat optilist pildistabilisaatorit POWER O.I.S., mis tagab tavalise optilise pildistabiliseerimise süsteemiga MEGA O.I.S. võrreldes kahekordse summutusvõime. Uus võimas optiline pildistabilisaator POWER O.I.S. kompenseerib efektiivselt päästiku vajutamisel või öösel pika säriajaga salvestamisel füüsiliselt tekkivat käte värinat, et saaksite nautida selgeid kujutisi. iA-režiim on kasutatav ka video salvestamise režiimis. See valib automaatselt kõige sobivama võtterežiimi ning aitab korrigeerida kätevärina, teravdamise ja heledusega seotud probleeme. iA-režiim on seega sobiv terviklahendus ilusate fotode ja videote jäädvustamiseks.

Teisalt aga on A/S/M režiimis säriaeg ja ava käsitsi reguleeritavad, et edasijõudnud kasutajad saaks nautida loomingulisemat fotograafiat.

Nüüd on globaalne asukoha määramise süsteem lõpuks ehitatud sisse kogu maailmas hinnatud reisikaaslasesse TZ10 mitte ainult laius- ja pikkuskraadide salvestamiseks, vaid ka asukoha kohta reaalajas info kuvamiseks nii salvestamisel kui salvestatud kujutiste esitamisel, et suurendada veelgi reisides fotografeerimisega kaasnevat naudingut.

Mudelil TZ10 on 3-tolline kõrge eraldusvõimega 460000-punktine intelligentne LCD-ekraan laia vaatenurga ning peegeldusvastase kattega, mis tagab suurepärase nähtavuse fotode ja videote salvestamisel ja esitamisel.

Taskusse mahtuvale kompaktsele kerele vaatamata on DMC-TZ10 tõeliselt mitmekülgne hübriid-digikaamera, mis rahuldab ilma kahtluseta mis tahes oskustega fotograafi vajadusi oma ülima talitlusega ning seninähtuist palju rikkalikumat kogemust pakkudes.

Lumixi kaamerate sarja lisandus ülisale ja stiilne FX66

Panasonicul on hea meel teatada uue 14,1-megapikslise LUMIX DMC-FX66 lisandumisest kogu saledate ja stiilsete FX-seeria digikaamerate hulka.

Mudel FX66 on varustatud uue pilditöötlustehnoloogiaga “Intelligent Resolution” ehk intelligentne eraldusvõime. Signaale tuvastades tehakse kindlaks, kas need asuvad subjekti servades. Seejärel moodustub neist detailne tekstuur või esmalt vaid pehme gradatsioon. Seejärel täiustatakse servi ja tekstuuriga alasid sobivalt. Erinevalt teravuse ühtlaselt parandamisest saab signaale optimaalselt töödelda, et tagada kogu kujutisele silmapaistvalt loomulik selgus koos peente detailidega. See tehnoloogia on liidetud LUMIX-digikaameraid iseloomustavale intelligentsele automaatrežiimile iA, mis muudab võimalikuks parima automaatseadistuse pakkumise vastavalt võttele.

Võimsa viiekordse optilise suumi saab intelligentse suumifunktsiooniga suurendada 6,5x ekvivalendile ning intelligentse eraldusvõime tehnoloogiat rakendades säilib pildikvaliteet koguni digitaalsuumi kasutamisel. 25 mm ülilai nurk sobib ideaalselt nii laiade maastikuvaadete kui kitsaste sisevõtete jaoks, võimaldades pildistajal jäädvustada laiemat vaadet. 14,1-megapiksline kõrge eraldusvõimega CCD reprodutseerib detailseid kujutisi nurgast nurgani, võimaldades kärpimist ja koguni veelgi võimsamat optilist lisasuumimist keskosa kasutades.

Mudeli FX66 helikiirusel automaatteravdamine on tööstusharu kiireim. Kombineeritult kiire käivitumisega tagab see mudelile FX66 tööstusharu kiireima reaktsioonivõime, mis aitab realiseerida koguni kõige põgusamaid ja kiiremini mööduvaid pildistamisvõimalusi. 2,7-tolline suur intelligentne LCD-ekraan tagab kaamera väikesele kerele vaatamata dünaamilise ja selge vaate. Aku kasutusiga on samuti suurepärane oma umbes 380 foto jäädvustamise võimalusega tänu äärmiselt energiatõhusale pilditöötluse LSI-le, milleks on Venus Engine VI.

Mitmed mudelile FX66 värskelt lisatud valikuvõimalused muudavad igapäevase fotografeerimise lõbusamaks. iA-režiimi õnnerežiimi nimeline värvisuvand võimaldab rakendada värvifiltrit, et nii fotod kui videod oleks heledavärvilisemad. Uus kosmeetiline võtterežiim võimaldab jäädvustada portreesid soovitud nahavärvi ja naha läbipaistvusega. Loojangurežiim aitab jäädvustada muljetavaldavaid päikeseloojanguid.

Erinevat värvi kvaliteetse alumiiniumitekstuuriga saledad ülikompaktsed FX66-digikaamerad sobivad kõige paremini kasutajatele, kes soovivad leida endale muudest digikaameratest parema stiilse kaamera.