Windows Azure on Apple iCloud südameks

iCloud on Apple esimene suurem liigutus pilve poole. MobileMe asenduv vaikselt iCloud tootega ja juba sügisest saab asuma katsetama iCloud teenust. Sisuliselt nagu tavaliselt ikka on see rida teenuseid mis Microsofti platvormil juba olemas on mis tuuakse üle siis Apple platvormile. Kuid seekord on asi ehk veidi huvitavam. Nimelt Applel on küll palju raha kuid neil puudub reaalselt ekspertiis kuidas jooksutada suurt andmekeskust. Apple küll ehitab suurt andmekeskust kuid probleem on selles, et neid on vaja ülemaailma igalepoole sest vastasel juhul tekivad probleemid latentsusega.

Seega kui nüüd veidi mõelda pole miskit imestada, kui Apple ostabki oma pilveteenuse vähemalt oma andmeside kesksue valmimiseni (ja suure tõenäosusega ka peale seda) siis Microsofti või Amazoni käest. Et ma päris tühja juttu ei räägiks siis veidikene tehnilist infot teile tõestamaks, et tõesti Azure on see mis iCloudi vähemalt praegu elus hoiab.

PUT https://mssat000001.blob.core.windows.net:443/cnt/1234.5678 HTTP/1.1
Host: mssat000001.blob.core.windows.net:443

HTTP/1.1 201 Created
Content-MD5: [redacted]
Last-Modified: [redacted]
ETag: [redacted]
Server: Windows-Azure-Blob/1.0 Microsoft-HTTPAPI/2.0
x-ms-request-id: [redacted]
x-ms-version: 2009-09-19
Date: [redacted]
Connection: close
Content-Length: 0

Ahjaa, kui keegi veel ei tea, siis iCloud kujutab ennast pilveteenust mis liidab endas praeguse MobileMe (meil, kalender, kontaktid, pildid ja failid), iTunes pilveteenuse, dokumendid ja rakendused.

One thought on “Windows Azure on Apple iCloud südameks”

  1. Väga põnev kombinatsioon! Senine MobileMe oligi üsna kehvapoolne pilve-rakendus, loodame et Microsofti kogemus toob stabiilsust juurde.

Kommenteerimine on suletud.