Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse - 3. juuli 2018
Eesti ettevõtted investeerivad enam seadmetesse, mitte inimestesse - 3. juuli 2018
Eleringi uus kaardirakendus näitab vabu liitumisvõimsusi kogu Eestis - 30. juuni 2018
Siemens tarnib Elektrilevi OÜ-le elektri mõõteandmete haldussüsteemi pilveteenusena - 30. juuni 2018
Pirita Selveri juures olev elektroonikajäätmete kogumispunkt suletakse - 30. juuni 2018
Riigiportaali vahendusel edastab riik miljon teadet aastas - 30. juuni 2018
Viasat Sport Baltic näitab tänasest spordiülekandeid 24/7 HD-kvaliteedis - 30. juuni 2018
Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile - 30. juuni 2018
Kaspersky Lab uuris välja, milleni võib viia lemmikloomade jaoks mõeldud nutividinate kasutamine - 30. juuni 2018
Windows 8 saabus Eestis müügile
26. oktoobril tuleb müügile Microsofti operatsioonisüsteem Windows 8. Uus operatsioonisüsteem pakub kasutajatele täielikult uuenenud kasutajaliidest ja rakendusi Windows Store’i poes. Windows 8 jaoks on seadmete tootjad loonud enam kui tuhat laua-, süle- ja tahvelarvutit. Uus operatsioonisüsteem muutub korraga kättesaadavaks 140 riigis ja 37 keeles.
„Windows 8 on väga hea operatsioonisüsteem, millel on kiire ja sujuv kasutajaliides. See on mõeldud töötamiseks, mängimiseks, sisu loomiseks ning tarbimiseks laua-, süle- ja tahvelarvutites sõltumata sellest, kas kasutusel on puutetundlik ekraan või klaviatuur ning hiir,“ rääkis Microsofti Balti regiooni juht Rain Laane.
„Tallinna Polütehnikumis on Windows 8 nüüdseks kasutusel olnud ligi kolm kuud. Kasutajad on vajanud minimaalset juhendamist ja tagasiside on väga positiivne, takistusi meil ette pole tulnud,“ rääkis Windows 8 üleminekust Tallinna Polütehnikumi infotehnoloogia juht Heiki Tähis. “IT-meeskonna töö on samuti varasemast lihtsam – meil on üle saja õpetaja ja tuhande õpilase ning kõigi kasutajate arvutid suudame ära hallata kahe inimesega,” lisas Tähis.
Windows 8 sisse ehitatud rakendustest võimaldavad paljud kuvada infot reaalajas otse kasutaja töölaual:
- Inimesed – koondab ühte kohta kokku uudised kontaktide kohta Microsofti (Hotmaili, SkyDrive’i või Windows Phone’i) kontolt, LinkedInist, Twitterist, Facebookist, Google’ist ja Outlookist ning võimaldab nendega sealsamas ka suhelda.
- Kalender – Microsofti (Hotmaili, SkyDrive’i või Windows Phone’i) konto, Outlooki ja Google’i kalendreid ühendav rakendus.
- Meil – Hotmaili, Outlooki, Gmaili, Yahoo ja teiste meiliteenustega ühilduv meilirakendus.
- Ilm – kuvab töölaual reaalajas kohalikku ilmainfot.
Windows Store poe kaudu on võimalik endale alla laadida näiteks Skype, Fresh Paint ja Music Maker Jam. Eesti rakendustest on Windows Store’is kättesaadav kogu Eesti piires reiside koostamist võimaldav Ühistransport. Pood on avatud ka Eesti arendajatele tasuliste ja tasuta rakenduste üles laadimiseks, tudengite loodud rakendused avaldatakse poes tasuta.
Windows 8 seadmetest jõuavad täna Ordis, Elionis, EMT-s, Euronicsis, Flexis, Klickis ja OnOffis müügile 30 erinevat Aceri, Asuse, Delli, HP, Ordi, Packard Belli ja Samsungi mudelit.
Operatsioonisüsteem on saadaval kahes versioonis: Windows 8 ja Windows 8 Pro. ARM-protsessoritega tahvelarvutid tulevad müügile Windows RT versiooniga. Kasutajale pakub Windows 8 muuhulgas kiiret ja sujuvat Avakuva, millega pääseb rakendustele ligi ühe liigutusega. Samuti on operatsioonisüsteemiga kaasas pilvepõhine majutusteenus SkyDrive ja puuteekraane silmas pidades välja arendatud Internet Explorer 10 veebilehitseja.
Ettevõtetele mõeldud Windows 8 Enterprise pakub mitmeid uudseid võimalusi kaugtööks, sealhulgas Windows To Go lahendust, millega on võimalik operatsioonisüsteem laadida mälupulgale ja kasutada seda mitmetes seadmetes. Täiustatud on ka ettevõtetele mõeldud BitLocker, AppLocker, DirectAccess ja BranchCache andmekaitse funktsioone.
Windows XP, Windows Vista ja Windows 7 kasutajad saavad osta Windows 8 uuenduse karbitootena poodidest 59,99 euro eest või uuendada opsüsteemi veebis 29,99 euro eest. Soodustusprogrammi Windows Upgrade Offer kaudu on endale 2. juunist 2012 kuni 31. jaanuarini 2013 Windows 7 arvuti ostnud inimestel võimalik Windows 8 Pro alla laadida 14,99 euro eest. Lisainformatsiooni Windows Upgrade Offer programmi kohta saab aadressilt www.windowsupgradeoffer.com.