Võrgustumiskonverentsil Latitude59 astuvad üles Vint Cerf ja Tim Draper

latitude59Täna, 28. aprillil algab TTÜ innovatsiooni – ja ettevõtluskeskuses Mektory startupide ja riskiinvestorite võrgustumiskonverents Latitude59, kus kohtuvad innovaatilised ideed ja rahastajad.

„Kevadsuvine Latitude59 toob kokku meie piirkonna startupid ja riskiinvestorid ka kaugematest maadest. Latitude59 on muutunud kohaks, kus lihtsalt tuleb olla. Siin on võimalus jääda silma nii potentsiaalsetele rahastajatele ja leida kohest tagasisidet küsimustele, kuidas oma toote või teenuse arendamisega kiiremini turule jõuda,“ kinnitab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) välisesindaja Silicon Valleys, Andrus Viirg.

Kahepäevasel konverentsil arutletakse kiiret kasvu taotlevate idufirmade arendamisega seotud teemadel. Sealhulgas ettevõtte väärtuse hindamisest nii investori kui ka asutaja vaatevinklist. Samuti, kuidas kaasata lisarahastajaid ettevõtte kasvufaasides ja millal oleks parim aeg ettevõttest väljuda.

Rahvusvahelise info- ja kommunikatsioonitehnoloogia nädala „Estonian ICT Week 2014“ raames toimuvale Latitude59-le on oodatud üle 500 osaleja. Teiste seas astuvad üles Google´i asepresident Vint Cerf ja Tim Draper, kes on kolmanda generatsiooni riskikapitalist ja Draperi Ülikooli asutaja. Samuti on kohal Jonathan Bradford (TechStars), mitmeid ettevõtteid loonud ja edukalt edasi müünud Micke Paqvalen (Kiosked), Deborah Magid (IBM Venture Capital) ja paljud teised.

Üheks Latitude59 tõmbenumbriks on idufirmade esitlus- ehk pitchimisvõistlus, kus seitsmekümne osaleja seast valiti välja kakskümmend finalisti.

Latitude59 toimub 28. – 29. aprillini. Ürituse programmiga saab tutvuda kodulehel http://latitude59.ee/program. Latitude59 korraldab ja rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist.