Viimases hädas ID-kaardilugeja poole

ID Kaardi lugejaTäna jõudis kätte päev kus ei saanud ma enam rohkem ID kaardilugeja ostu edasi lükata. Teadlikult olen vältinud ID kaardilugejat juba pikka aega. Saab ju pangas ülekandeid teha ja pileteid osta ka ilma ID kaardilugejata. Kätte on aga jõudnud aeg mil vaja ka dokumente alkirjastada, ning mitte üks või kaks, vaid neid paistab ikka rohkem tulevat. Seadsin sammud poe poole. K-arvutisalongis ei olnud, Elionis, Enteris, Emtis olid otsas. Viimases hädas vaatasin Euronics poodi kus neid lugejaid õnneks oli. Õnneks sellepärast et mul oli kindlasti täna lugejat vaja. ID kaardilugeja käes seadsin sammud kodu poole.

Installimiseks ja juhisteks võtsin id.ee leht lahti. Oh üllatust, suur ja agressiivne kiri ütleb mulle, et sait on pahatahtlik. Lähemal uurimisel selgub siiski et Firefox ei tunne Sertifitseerimiskeskuse sertifikaati. Pisema lugemise abiga saan sertifikaadi lisatud. Natukene veel ja algab tarkvara allalaadimine. Paigaldi palub mul kaardilugeja arvutist eemaldada paigalduse ajaks. Peale paigaldust taaskäivitasin Firefoxi ja liikusin edasi test lehele https://www.sk.ee/tervitus/ kus anti mulle lihtsalt vastuseks Viga. Mõtlesin et ehk ei ole siis Firefoxist asja ja proovisin Safariga millepeale sain sama veateate. Peas hakkab koitma, et ehk on mul liiga uus tarkvara? Pisikese uurimise järgi selgub, et nii ongi. Pole toetatud ei Firefox 3 ega ka uusim Safari (viimase kohta saab lugeda siit). Kaevasin internetist välja vana Firefox 2. Vähemalt paistab asi töötavat ID-kaardiga.

6 thoughts on “Viimases hädas ID-kaardilugeja poole”

  1. Ma ei saa aru, miks inimesed kardavad kasutada ID-kaarti ja selle lugejat. Vabandusi on alati võimalik leida ja kogu protsess pole vee täiuslik aga kui keegi seda ei kasuti siis pole ka inimesi, kes arvamust avaldaksid ja vigadest teada annaksid. ID.kaart on üks Eesti parimaid leiutisi, mis peidab endas tohutuid hüvesid. palju neist jäävad välja arendamata kuna keegui ei hakkaks neid kasutama.

  2. Ei ta on tore leiutis. Aga mul pole vaja lauale veel ühte jullat tolgendama. Ning kuna macbook ei oma sisemist laiendusslotti siis ei saanud osta ka sisemist id kaardilugejat. Ja nii ma lükkasin seda edasi kuna panga kaudu sain kenasti autoriseeritud.

    PS: ID kaart mul juba tükk-tükk aega olemas, kasutan pidevalt, hea ID piletit sellele osta 😉

  3. Mul ka FF3 ja pildil oleva firma ID kaardilugeja ja kõik töötab nii nagu peab:)

Kommenteerimine on suletud.