Välismaal helistamine läheb odavamaks


Alates 1. juulist hakkavad Euroopa Majanduspiirkonna riikides kehtima uued helistamise ja andmeside piirhinnad, mis on senistest 17-26 protsenti odavamad. Euroopa Liidu riikides ning Norras, Islandil ja Lichtensteinis on väljahelistamise uus piirtariif 0,348 eurot senise 0,42 asemel ehk 17 protsenti vähem. Kõne vastuvõtmise maksimaalne hind on senise 0,13 euro asemel 0,096 eurot ehk 26 protsenti madalam. SMS-i saatmine maksab senisest 17 protsenti vähem ehk 0,108 eurot. Andmesidel seni piirhind puudus ning see hakkab edaspidi olema 84 senti megabaidi eest.

Tele2 Eesti rändlusteenuste juhi Kristjan Viilmanni sõnul teevad inimesed suvekuudel tavapärasest kolmandiku võrra rohkem väliskõnesid ning hinnalangus annab arvetel kohe positiivselt tunda. “Võtame juulist kasutusele reglemendiga kinnitatud tariifid, kuid peame lubadusest pakkuda teistest operaatoritest odavamat teenust ja oleme paindlikud,” ütles Viilmann.

Lisaks ühtsetele rändlushindadele on klientidele Tele2 Läti ja Leedu võrkudes vastuvõetud kõned tasuta ning Soomes Elisa ja Rootsis Tele2 (Comviq) võrgus esimene vastuvõetud minut ilma tariifita.

Kristjan Viilmanni sõnul oli regulatsiooni kõige olulisem muudatus andmesidele hinnalae seadmine, mis teeb erinevate operaatorite hinnakäärid senisest väiksemaks.

Praegu maksab andmeside üks megabait Euroopa Majanduspiirkonna riikides Tele2 võrgus üks euro, Elisal 1,5 ning EMT-l 2,55 eurot, millele tuleb siiski ette päevalagi.

Kristjan Viilmanni kinnitusel langeb esimesest juulist ka operaatorite sidumistasude hind 10 protsenti. “Kuna operaatorid maksavad sidumistasusid üksteisele, siis see klientide lõpphinda oluliselt ei mõjuta. Tele2 eesmärk on seista soodsamate tariifide eest ning olime ka sidumistasude langetamise poolt,” ütles Viilmann.