Uuring: SEB kliendid kasutavad Eesti parimaid e-panganduse lahendusi

SEB internetipank on parim nii Eestis kui ka Leedus, näitas üheksandat korda läbi viidud Balti riikide pankade e- ja mobiilipanganduse kvaliteediuuring Baltic E-Banking Report 2011.

„2011. aasta oli SEB jaoks oluliste arendustööde aasta – kaheteist kuu jooksul uuendasime põhjalikult nii era- kui ärikliendi internetipanka, kodulehekülge ning välja sai arendatud uued mobiilipanga teenused nutitelefonidele. Kuna kõiki uuendusi aitasid viimistleda kliendid, siis on ka ootuspärane, et värske e-panganduse uuringu kohaselt hinnati Eestis kõige kõrgemalt just SEB e-teenuste lihtsust ja selgust ning seda nii internetipanga, kui kodulehe osas. Suurima arengu tegi SEB läbi mobiilsete lahenduste ja innovaatilisuse vallas, mille koondhinneteks kujunes 69% ja 67%, mis olid ühtlasi kõikide pankade seast kõrgeimad,“ tundis heameelt SEB jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht Eerika Vaikmäe-Koit.

Balti e-panganduse raport analüüsib Eestis, Lätis ja Leedus tegutsevate pankade kodulehekülgi, internetipanku ja mobiilseid lahendusi kasutaja vaatenurgast. Uuringut viivad läbi sõltumatud kasutajad, kes hindavad erakliendile mõeldud e-lahendusi kokku kuues kategoorias: funktsionaalsus, selgus, kasutajasõbralikkus, mobiiliteenused, klienditeeninduse operatiivsus ja innovatsioon.

Innovaatilisuse kategoorias hinnati SEB tugevuseks näiteks kulutuste planeerimise tööriista olemasolu internetipangas (Rahapäevik) ning panga esindatus erinevates sotsiaalmeedia kanalites. Sotsiaalmeedia lahenduste kasutamise osas vastas SEB hindamiskriteeriumitele sajaprotsendiliselt. Mobiiltelefonidele mõeldud lahenduste puhul hinnati internetipanga mobiiliversiooni kättesaadavust, aplikatsiooni või veebilahenduse kirjeldust Android Marketis või Appstore’is, tehingute tegemise mugavust, pangale teadete saatmise võimalust, abiinfo olemasolu ning lahenduse turvalisust kliendile.

Balti e-panganduse analüüsi viib läbi Metasite Business Solutions (http://www.metasite.net), mis on 1998. aastal asutatud juhtimiskonsultatsioonide, turundussuhtluse ja tehnoloogiliste lahendustega tegelev ettevõte, mille klientideks on finantsteenuste, telekommunikatsiooni ja energeetika alal tegutsevad ettevõtted kogu Euroopas. Metasite aitab klientidel välja selgitada kõige olulisemad suundumused majandusharus, kaardistada ja optimeerida kliendisuhtlust, siduda omavahel erinevad klienditeeninduskanalid, välja töötada häid liideseid ning arendada kliendikeskseid äriprotsesse nii e-turunduse, teadmiste juhtimise kui ka uute toodete arendamise alal.