Üle-euroopaline programmeerimisnädal innustab õppima

10.-18. oktoobril 2015 toimub kolmas üle-euroopaline programmeerimisnädal ehk Code Week, mille jooksul korraldatakse programmeerimis-üritusi nii lastele kui ka täiskasvanutele kõikjal Euroopas. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) eestvedamisel toimub 14. oktoobril digiõppe päev, et ühiselt õppida, kuidas internetis turvaliselt tegutseda.
ELi programmeerimisnädal on rohujuuretasandi ettevõtmine, mida juhivad vabatahtlikud, kes edendavad programmeerimist oma riigis nn programmeerimisnädala saadikutena. „Üle-euroopaline programmeerimisnädal aitab programmeerimist ja digitaalset kirjaoskust õpetada lõbusal ja kaasahaaraval viisil. Initsiatiivi laiem eesmärk on tähtsustada programmeerimist, tutvustada oskusi ja julgustada inimesi koos õppima,“ selgitas Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets, kes on sel aastal ELi programmeerimisnädala saadik Eestis.
Üle-euroopalisele programmeerimisnädalale on toetust avaldanud ka Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip, tuues välja, et programmeerimine ja digitaalsed oskused laiemalt muutuvad üha olulisemaks tänapäeva ühiskonnas hakkama saamisel. „Code Week pakub võimalusi nii noortele kui vanadele, poistele ja tüdrukutele, meestele ja naistele, et tutvuda tarkvaraga ning omandada selliseid oskusi nagu kommunikatsioon, koostöö tegemine, kriitiline mõtlemine ja loovus. Nii tänased kui ka tuleviku töökohad nõuavad just neid oskusi,“ ütles Ansip.
Igaühel on võimalus kaasa lüüa ELi programmeerimisnädala raames korraldatud üritustel. Tänaseks on Eestis registreeritud 17 programmeerimis-üritust Tallinnas, Tartus ja Pärnus. HITSA eestvedamisel toimub 14. oktoobril digiõppe päev, kus tehnoloogiaajakirjanik Hans Lõugas jagab näpunäiteid selle kohta, kuidas iseennast ja oma lähedasi nutiseadmete, arvutite ja internetiga seonduvate ohtude eest kaitsta. Kõik ELi programmeerimisnädala üritused on koondatud programmeerimisõppe-kaardile: http://events.codeweek.eu/.
Et Eesti paistaks Euroopa programmeerimisõppe-kaardil veelgi paremini silma, kutsub HITSA kõiki IT-valdkonnas tegutsejaid korraldama 10.-18. oktoobril programmeerima innustavaid üritusi, mis on suunatud nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele. „Aita Eesti viia Code Week kaardile ning alusta oma ürituse korraldamisega juba täna,“ lisas Mari-Liis Peets.
HITSA kodulehelt leiab rohkem infot programmeerimisnädala kohta ja soovitusi ürituste läbiviimiseks: http://www.hitsa.ee/uudised-1/code-week-2015.