Ühistranspordi infot reaalajas kuvav äpp TRAFI jõuab nüüd tallinlasteni

Trafi Eesti sõiduplaaniddMobiilirakenduse TRAFI eesmärk on aidata inimestel ühistranspordiga kiiresti ja mugavalt linnas liikuda, sõltumata sõiduplaanidest, vaid lähtudes reaalsest olukorrast linnas.

Näiteks kasutab mobiilirakendus enamikes bussides, trollides jt oleva GPS-seadme infot sõiduvahendi reaalse asukoha kohta, arvutades selle põhjal täpse saabumisaja konkreetsesse peatusesse. Äpi kasutaja ei pea teadma peatuste nimesid ega linna tundma – otsing leiab sobiva transpordiühenduse ka organisatsioonide nimede vms märksõnade põhjal. Tasuta äpp on nüüd kättesaadav ka tallinlastele. TRAFI mobiilirakendust kasutab tänaseks 500 000 inimest 18 Leedus, Lätis, Türgis ja Brasiilias.

 

Mobiilirakendus TRAFI kuvab Tallinna ühistranspordi infot reaalajas, võttes arvesse enamikes Tallinna bussides, trollides jt oleva GPS-seadmete infot sõiduvahendi reaalse asukoha kohta, arvutades selle põhjal täpse saabumisaja konkreetsesse peatusesse. Nii on rakendusest saadav info alati täpsem kui sõiduplaanides nähtav. Otsing võimaldab leida ühistranspordi ning jalgsi liikumisega kiireima ja mugavaima teekonna soovitud sihtpunkti jõudmiseks, teekonda kuvatakse ka kaardil. Üks olulisim otsingu eelis on see, et sihtpunktina saab sisestada ettevõtte või organisatsiooni nime, näiteks “botaanikaaed”. Nii pole oluline teada täpset aadressi ega peatuste nimesid selle koha lähedal, kuhu on soov jõuda. Kirjutades otsingusse “kohvik”, pakub äpp välja lähimad kohvikud ning teekonna nendeni.

 

Sagedasti kasutatavad teekonnad saab lisada lemmikvalikute hulka, et need oleksid kiiresti leitavad. Lisaks julgustatakse rakenduse kasutajad andma märku ummikutest ja muust, mida nad linnas liigeldes märkavad, mis võiks ka ühistranspordivahendite liikumist mõjutada. Sisestatud infot arvestatakse automaatselt otsingutulemuste kuvamisel ning problemaatilisi piirkondi või peatusi siis ei soovitata.

 

Leedu idufirma TRAFI juhi ja ühe asutaja Martynas Gudonavičiuse sõnul on neil praegu küll sihikul suurlinnad üle maailma, kuid Eesti versiooni loomine oli iseenesestmõistetav samm. “Oleme ise Leedust ja kuna Balti riigid moodustavad mingis mõttes ühe terviku, siis oli väga loogiline, et laiendame oma teenuse ühena esimestest ka lähinaabriteni. Ja siis vaatame kaugemale, miljonilinnade poole üle maailma,” selgitas Gudonavičius.

“Miks me seda üldse teeme? Jah, see on tänaseks ka meie äri, aga me usume, et linnaelu võiks olla lihtne ja mugav ning ühistranspordil on selles tähtis roll. Meil on hea meel, kui inimesed tänu sellele äpile meelsamini ja rohkem ühistransporti kasutama hakkavad, ei pea ringi ekslema ja asjatult ootama ning saavad oma aega targemalt kasutada,” lisas äpi looja.

 

TRAFI mobiilirakendust saab kasutada Androidi ja iOS (Apple) tarkvaraga. Rakendus on tasuta allalaetav nutiseadmete rakenduste keskkonnast (App Store) ja Google Play’st. Äppi saab kasutada eesti ja vene keeles.

 

Äpil on tänaseks ligi 500 000 unikaalset kasutajat 18 linnas Leedus, Lätis, Türgis ja Brasiilias. Äpi tootja kavatseb siseneda just kiiresti kasvavatele turgudele ning miljonilinnadesse üle maailma nagu Mexico, Moskva jt. Eestis loodab ettevõte saada 50 000 aktiivset kasutajat selle aasta lõpuks. Praegu on mobiilirakendus Eestis kasutatav vaid Tallinnas, tulevikus võivad lisanduda ka teised suuremad Eesti linnad.

Link poodi:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trafi.android.ee&hl=et

 

TRAFI on Leedu ettevõte, mis alustas aktiivset tegevust umbes aasta tagasi, pärast 0,5 miljoni dollari suurust investeeringut Leedu fondilt Practica Capital. Ettevõtte peakontor asub Leedus, kus töötab kokku 12 inimest.

Trafi Eesti marsuudi otsing Trafi Eesti sõiduplaanid Trafi Eesti talinn Trafi Eesti unnamed