Arenguidee konkursile esitati 101 ideed

ArenguideedeEesti Arengufondi järjekorras teisele arenguidee konkursile esitati 101 Eesti inimeste elujärge ja majandust arendavat ideed.
Ideid esitati konkursile kümnes eri valdkonnas ja kõige enam on esitatute hulgas majandust (27), ühiskonda (22) ja haridust (21) puudutavaid algatusi. Välja pakutute seas on näiteks mõte teha Eestist maailma esimene maheriik, luua noortele huvitav ning kaasahaarav insenerihariduse vabaharidusprogramm, mõte innustada inimesi oskusi mentorluse käigus vahetama ning idee intellektipuudega inimeste haridustee jätkamiseks. Konkursi eesmärk on leida häid ideid, mis tõstavad inimeste elukvaliteeti ja arendavad majandust.

Arengufondi juhatuse esimehe Pirko Konsa sõnul on tänavuse ideekonkursi kõige tummisem saak haridusvaldkonnast. “On äge, et nii paljudel ideede autoritel on pühendumus ja läbimõeldud plaan midagi ära teha just hariduse vallas – Eesti majanduse konkurentsivõime takerdub just puudulike teadmiste, töökogemuse ja kaasaegsete haridusmudelite puuduse taha,“ kirjeldas Konsa. Esitatud ideede seast leiab haridusvallas värskeid mõtteid uuest põhikoolimudelist, uudsetest õpivormidest ja digitaalsetest õpiplatvormist, noorte nädalavahetuse inseneriharidusprogrammi ja igaühe oskustepõhise mentoriprogrammini välja.

Arengufond kutsub kõiki inimesi üles esitatud ideid järgmise kahe nädala jooksul konkursi veebilehel www.arenguidee.ee kommenteerima ning hindama. “Selleks, et head ideed veel paremaks saaksid, tahame esitatud ideede üle tekitada avaliku arutelu ja anda ideede autoritele tagasisidet, kuidas oma arenguidee veel paremaks muuta,” selgitas Konsa.

Arenguidee konkursi finaal toimub 11. juunil. Finaalis kaitsevad ideede autorid oma viimistletud ideid hindamiskomisjoni ning ideid hindavate retsensentide ees. Finaalis valitakse välja konkursi võitja, kes saab üheks aastaks 24 000€ suuruse stipendiumi oma idee elluviimiseks. Lisaks rahalisele toele on võitja oodatud töötama Eesti Arengufondi büroos Tallinnas, kus teda toetab idee elluviimisel Arengufondi professionaalne meeskond.

Konkursi võitja valib välja hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad õiguskantsler Ülle Madise, sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske, 2014. aasta konkursi stipendiaat Kaspar Korjus, Arengufondi nõukogu esimees Ville Jehe ja juhatuse esimees Pirko Konsa.

Esitatud ideid saab näha ja kommenteerida aadressil www.arenguidee.ee.

3 thoughts on “Arenguidee konkursile esitati 101 ideed”

Kommenteerimine on suletud.