Tutvu Eesti Telekomi müüduimate nutiseadmete pingereaga!

EMT-Elion

Eesti Telekomi (EMT ja Elion) kaubamüügi tulemuste kohaselt oli tänavu esimeses kvartalis kõige populaarsem nutitelefon Apple iPhone 6, enimmüüdud tahvelarvutiks osutus aga Samsung Galaxy Tab 4.

Mudelite lõikes nägi nutitelefonide TOP 10 välja järgmine:

1 Apple iPhone 6
2 Samsung Galaxy Ace 4
3 Sony Xperia Z1 Compact
4 Samsung Galaxy Trend Lite
5 Samsung Galaxy S4 Mini
6 Apple iPhone 5S
7 Sony Xperia Z3 Compact
8 Sony Xperia M2 Aqua
9 Samsung Galaxy S4
10 Huawei Ascend Y550

 

Eesti Telekomi kaubamüügi osakonna juhi Heiko Sõro kinnitusel oli esimese kvartali selgelt populaarseim mudel Apple iPhone 6, mis näitab, et suurema ekraani ja uudse disainiga telefoni on kliendid hästi vastu võtnud nii Eestis kui mujal maailmas.

Teisele kohale asetus soodne Samsungi mudel Galaxy Ace4, mis on ühtlasi ka kõige soodsam 4G mudel Eesti Telekomi valikus.  Oma 99-eurose kliendihinnaga ning kõrge kohaga müügiedetabelis võib Galaxy Ace 4 puhul väita, et 4G tehnoloogia  on jõudnud massidesse.

Esikolmiku lõpetab Sony Z1 Compact, mille hinna ja omaduste suhe on paigas ning mille puhul on kirsiks tordil veekindlus, mida Eesti tarbija hindab kõrgelt.

Kokkuvõttes mahtus nutitelefonide esikümnesse 4 Samsungi mudelit, 3 Sony mudelit, 2 Apple’i mudelit ning 1 Huawei mudel.

Eraldi väärib mainimist, et kõik edetabelisse jõudnud Sony mudelid on veekindlad ning teinud varasemaga võrreldes müüginumbrites märgatava edasimineku. 9 telefoni 10st on aga 4G toega (v.a Samsung Galaxy Trend Lite), mis viitab selgelt sellele, et 4G tehnoloogiast on saanud tavapärane omadus, mida ühelt nutitelefonilt oodatakse.

Tahvelarvutite arvestuses oli Eesti Telekomi müügiedetabel järgmine:

  1. Samsung Galaxy Tab 4 10.1 16GB 4G+WiFi
  2. Apple iPad Air2 9.7“ 64GB 4G+WiFi
  3. Huawei MediaPad 7 Youth2 Lotte

„Meie kliendid teevad tahvelarvutit ostes kaalutletumaid otsuseid ning pigem soetatakse kallimaid ja võimekamate tehniliste näitajatega tooteid kui odavaid ja natuke kehvemate tehniliste näitajatega tooteid.  Selle ilmekaks näiteks on iPad Air2 teine positsioon meie müügitopis,“ nentis Sõro.

Esimeses kvartalis oli Eesti Telekomi müügikanalites (e-poed + esindused) müüdud mobiiltelefonide keskmine hind 330 eurot, tahvelarvutite puhul aga 360 eurot.