TTÜ satelliidiprogrammiga liitus globaalne kosmosetööstuse ettevõte STSG

z14Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) ja Space Technology and Science Group (STSG) kirjutasid mai keskel alla koostöömemorandumi.

“STSG peaeesmärgiks on tehnoloogiate disain, arendustegevus, integratsioon ja testimine väikesatelliitide pardal. Samuti on oluline integreerida haridustegevusse kosmosetehnoloogia insenerihariduse valdkonnaga seonduvad õppe- ja praktikavõimalused. Koostöös TTÜ Mektory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskusega plaanime läbi viia ühiseid rahvusvahelisi projekte, samuti korraldada seminare, konverentse ning loenguid,” ütles STSG tegevjuht Saleh Ahmed.

TTÜ ja STSG koostöömemorandum on TTÜ-Mektory satelliidiprogrammi raames tähtis samm. Missiooni käigus omandatakse kogemus külalistehnoloogia testimisel TTÜ satelliidi pardal lisades seeläbi projektile olulise rahvusvahelise ning interdistsiplinaarse mõõtme.

“Hindame koostööd STSGa paljulubavaks ning näeme tugevat potentsiaali ka järgmisteks aastateks, kuna nende olemasolev kosmosetehnoloogia võimekus ja vajadused ühtivad suuresti ka TTÜ võimekustega ning annavad hea võimaluse neid edasi arendada. Järgmine etapp on juba konkreetse koostöölepingu allakirjutamine koos edaspidiste tööde täpse kirjeldustega,“ rääkis Mektory kosmosevaldkonna juht Mart Vihmand.

Satelliidiprogrammi juhib Mektory kosmosekeskus ja selles osaleb veel viis TTÜ instituuti ning ettevõtlus- ja teaduspartnerid. Projekti kuulub 15 juhendajat ning üle 40 magistri- ja doktoriõppe tudengi kümnest eri rahvusest.

STSG peakontor asub Espoos, Soomes. STSG on esimene Põhja- ja Baltimaade tehnoloogiliselt integreeritud tööstus- ja arendusorganisatsioon, kes pakub väike-satelliitide tehnoloogilisi lõpplahendusi, disaini, tootmist, testimist, koolitusi, turuletoomist ning opereerimist. Ettevõtte eesmärgiks on kosmosetehnoloogiate arendamine ning kuluefektiivsemate platvormide loomine.

TTÜ-Mektory satelliidiprogramm on üleülikooliline, rahvusvaheline, interdistsiplinaarne initsiatiiv, mida viiakse ellu koostöös teadus- ja ettevõtluspartneritega nii Eestist kui välismaalt. Tegemist on tudengisatelliidi programmiga, kus läbi praktilise õppe omandavad tudengid reaalseid teadmisi ja kogemusi inseneeria ning kosmosetehnoloogia valdkondades. Programmi missiooniks on tagada piirkonnas uute tehnoloogiate areng ja kõrgetasemeline tööjõud nii Eesti kui ka rahvusvahelistes kosmose- ja tehnoloogiavaldkonna ettevõtetes.

Satelliidi ehitus ja testimine on planeeritud 2016. aasta esimesse poolde ning orbiidile lennutamine toimub praeguse plaanide kohaselt 2017. aasta lõpul.
5 thoughts on “TTÜ satelliidiprogrammiga liitus globaalne kosmosetööstuse ettevõte STSG”

Kommenteerimine on suletud.