TLÜ Balti Filmi- ja Meediakooli Nova Kinoklubi avalikud linastused

Good-Bye-Lenin-1

TLÜ Balti Filmi- ja Meediakooli kinosaalis toimuv sündmustesari „Euroopa Filmiakadeemia 25“ tutvustab filme, mis on pälvinud EFA auhindu. Iga seansi eel tutvustatakse ka filmi valmimist või selle poliitilist, geograafilist ja ajaloolist konteksti.

Sari on mõeldud Tallinna Ülikooli tudengitele, kuid tänu Goethe Instituudile on lähiajal neli linastust avatud kõigile huvilisele. Võimalik on vaatama tulla nelja saksa filmi:
18. märtsil kell 18.00 „Head aega, Lenin!“, 2003, Wolfgang Becker
1. aprillil kell 18.00 „Teiste elu“, 2006, Florian Henckel von Donnersmarck
22. aprillil kell 18.00 „Berliini taevas“, 1988, Wim Wenders
20. mail „Vastu seina“ , 2004, Fatih Akin

Samuti ka tänu Prantsuse Instituudile on lähiajal võimalik näha ühte prantsuse filmi:
15. aprill kell 18.00 „Jeesuse elu“, 1997, Bruno Dumont

Sündmustesarja külastus on kõigile tasuta. BFMi kinosaal asub Narva mnt 27 neljandal korrusel.

Sarja algataja ning eestvedaja on Balti Filmi- ja Meediakool koostöös EUNIC Eestiga (European Union National Institutes for Culture). BFM tänab koostöö eest lisaks Goethe ja Prantsuse Instituudile ka Poola saatkonda, Soome saatkonda, Briti Nõukogu, Taani Kultuuri Instituuti ja Ungari Instituuti.

Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool asutati 2005. aastal. Kool on ainus Põhja- Euroopa filmi- ja meediakool, kus õpingud toimuvad peamiselt inglise keeles. BFMis on võimalik kõrgharidust omandana kolmel erineval suunal: ristmeedia tootmine, filmikunst ja audiovisuaalne meedia. Õpingud toimuvad multikultuurses keskonnas ja kool keskendub teoreetilise õppe ühendamisele praktikaga. Hetkel õpib ülikoolis üle 400 inimese, 65 neist on välismaalased, 25st erinevast riigist.