Tele2: tänavu kukuvad nii kõne kui andmeside hinnad

Tele2 alandas tänasest oma era- kui äripakettide hindasid ja prognoosib 2012. aastaks riigisiseste ja roaming-kõnede keskmiseks hinnalanguseks 12-15 protsenti ning mobiilse interneti odavnemist kordades.

Tele2 Eesti juhatuse esimehe Mindaugas Ubartase sõnul on Tele2 TNS EMORi uurinute kohaselt pakkunud läbivalt küll soodsamaid kõnehindasid, kuid mõneti kaotanud kommunikatsioonis fookuse. “Selleks, et anda turule kindel sõnum – Tele2 pakub alati parimat hinda – korrigeerisime oma era- ja äripakettide hindasid nii, et need oleksid hästi võrreldavad ja konkurentidest soodsamad. Kui teised mobiilioperaatorid esitavad meie hindadele väljakutse, siis oleme valmis kaasa minema,” ütles Ubartas.

“Telekomisektor on üks väheseid, kus vastupidiselt üldisele inflatsioonile hinnad jätkuvalt langevad,” lubab Ubartas. “Meie prognoosi kohaselt langeb 2012. aastal tiheneva konkurentsi tulemusena Eestis helistamise maksumus vähemalt 12 protsenti ning muutuv roaming-hindade regulatsioon alandab välismaal tehtud kõnede hinda 15 protsenti. Kõige rohkem – kaks kuni kolm korda on oodata mobiilse interneti hinna langust megabaidi eest,” ütles Ubartas.

Mindaugas Ubartase sõnul näitavad kõik viimasel aastal tehtud uuringud, et Eestis tegutsevate operaatorite kõne- ja andmesidevõrgud on heal tasemel ja olulisi tehnilisi kvaliteedierinevusi pole. “Pea pooled Eesti elanikud maksavad kas hooletusest või mõtlematusest kinni turutingimustest kõrgemat hinda võtva mobiilioperaatori rammusa kasumi. Kuid kui teenus on sama, milleks maksta rohkem?” lisas Ubartas.

Tele2 Eesti juhatuse esimehe sõnul on soodne hind järjest olulisem, sest kõnede ja mobiilse interneti kasutamine on hüppeliselt kasvanud. 2011. aastal tõusis Tele2 võrgus tehtud kõnede arv näiteks ligi 10 protsenti ning mobiilse interneti maht enam kui kolm korda. “Tänavuseks ootame kõnede kasvuks kümme ja internetile vähemalt 400 protsenti,” lisas Ubartas.

Tele2 Eesti pakub alati parima hinnaga kvaliteetseid mobiil- ja andmesideteenuseid nii era- kui äriklientidele. Tele2 osutab Eestis teenuseid ligi 490 000 kliendile. Tele2 kuulub rahvusvahelisse Tele2 gruppi, millel on ülemaailmselt 34 miljonit klienti kokku 11 riigis. Tele2 on alates asutamisest aastal 1993 astunud vastu endistele riiklikele monopolidele ning turuliidritele. Tele2 on 1996. aastast NASDAQ OMX Stockholmi börsi liige.