Tele2 kasum kasvas 13 protsenti

Eesti soodsaima mobiilsideoperaatori Tele2 Eesti ärikasum enne kulumit kasvas 2011. aastal 13 protsenti 25,9 miljonini ning kliendibaas 18 500 võrra. Ettevõtte teatel vähenes Tele2 Eesti käive sidumistasude vähenemise ja kõnehindade langetamise tõttu kaks protsenti 96 miljoni euroni.
Tele2 Eesti juhatuse esimehe Mindaugas Ubartase sõnul vastasid majandustulemused prognoosile – võideti nii uusi kliente kui tõsteti märkimisväärselt efektiivsust, kuid arenguruumi on ja edasi tegutsetakse märksa jõulisemalt. “2011. aastal tegime ettevõttes mitmeid suuri muudatusi, mis alles hakkavad vilja kandma,” ütles Ubartas ja lisas, et mullu suurendati ettevõttele oluliste arenduste mahtu 44 protsendi võrra.

Mindaugas Ubartase sõnul on Tele2 tänavuse arengu üks olulisemaid komponente Eesti Energialt Televõrgu ja selle fiiberoptilise võrgu omandamine, mis võimaldab pakkuda kõige soodsamaid sideteenuseid ning lisaks laiendada äriklientidele pakutavate teenuste mahtu ning valikut. “Kuna võrkude kvaliteet on tänaseks kõigil operaatoritel ühtlane, siis saab edasi kindlasti kõige olulisemaks teemaks sideteenuste hind,” ütles Ubartas ning kinnitas, et Tele2 alandas alles eelmisel nädalal tariife ning teeb endast sõltuva, et pakkuda alati kõige soodsamaid teenuseid.

Mindaugas Ubartase sõnul võib tänavu prognoosida Tele2 vedamisel riigisiseste ja roaming-kõnede keskmiseks hinnalanguseks 12-15 protsenti ning mobiilse interneti megabaidi odavnemist kordades.

Tele2 klientide arv ulatus 2011. aasta lõpus 498 000-ni, mis on 18 500 võrra ehk 4% enam kui aasta varem.