Tele2 hakkab esimese operaatorina mobiili antiviirust pakkuma

Android-virus2

Tele2 ja juhtiv turvatarkvara tootja Kaspersky hakkavad Eestis müüma nutitelefoni ja tahvelarvuti antiviirust hinnaga pool eurot kuus. Tele2 küsitluse kohaselt ei kasuta 78 protsenti eestlastest oma nutiseadmes pahavara vastu mingit kaitset. Samas kinnitas kaheksa protsenti vastanutest, et neil on juba olnud nutiseadmes pahavaraga probleeme.

“Pakume Kaspersky Internet Security for Android tarkvara vastukaaluna nutitelefonide ja tahvelarvutite vastu suunatud rünnete lainele – aastaga on sellise pahavara hulk kuuekordistunud. Praegu kasutavad mobiili antiviirust peamiselt inimesed, kel on turvalisusega juba probleeme olnud. Üldine vajadus kasvab koos mobiilsete nutiseadmete ja interneti levikuga,” ütles Tele2 Eesti tehnoloogiadirektor Ervins Kampans.

“99 protsenti pahavarast on suunatud Android seadmete vastu ning Kaspersky on tuvastanud 7 000 000 sellist tarkvarapaketti. Pahavara ohustab nii kasutajate isiklikke andmeid kui võib teha rahalist kahju. Kaspersky Internet Security for Android võimaldab internetti täiel määral ja ilma turvariskideta kasutada,” ütles Kaspersky Lab Balti piirkonna juht Andis Steinmanis.

Kaspersky Internet Security kaitseb Androidil töötavaid seadmeid ka kõige uuema pahavara eest. Turvatarkvara toimib kui inimene laeb alla äppe, kasutab internetti ja sotsiaalmeediat või teeb internetis oste, ilma seadme jõudlust oluliselt mõjutamata. Kui Androidil töötav telefon või tahvelarvuti varastatakse või kaob, siis leiab tarkvara seadme isegi juhul kui SIM-kaart on eemaldatud.

Tele2 Eesti tehnoloogiadirektori Ervins Kampansi sõnul pakub Tele2 Kaspersky tarkvara Androidil töötavale nutitelefonile või tahvelarvutile poole euro eest kuus, mis peaks kõigile kättesaadav olema. Lisaks hakkab Tele2 hakkab müüma ka Kaspersky antiviirust ühele arvutile 1,75 euro ning kolmele arvutile kolme euro eest kuus. Erinevalt tavapärastest turvapakettidest ei pea antiviirust ostma terveks aastaks korraga ning teenusest saab iga hetk loobuda. Tele2 kliendid saavad antiviiruse tellida SMS-i teel.

4011_frank-c

15-aastase kogemusega Kaspersky Lab on maailma üks suuremaid turvalahenduste tootjaid. Kaspersky Lab pakub turvarakendusi 300 miljonile kasutajale 200 riigis. www.kaspersky.com.

kaspersky-mobile

3 thoughts on “Tele2 hakkab esimese operaatorina mobiili antiviirust pakkuma”

  1. Miks seda ostma peaks, kui teised pakuvad sama asja tasuta ? Ainult lollidele mõeldud ?

  2. …täpselt! Miks ma ise peaksin omale viiruse ostma?Nii nagu teeb ta k o h u t a v a l t aeglaseks arvutid siis peaksin telefoni laadima ilmselt iga paari tunni järel oma kohutava ressursi õgimise pärast. Kindel E I !

Kommenteerimine on suletud.