Tele2 ehitab tänavu Tartusse 15 uut 3G tugijaama

Tele2 parandab tänavu oluliselt Tartu mobiilse interneti kiirust ja kvaliteeti paigaldades piirkonda 15 uut 3,5G jaama. Tele2 Eesti tehnikadirektori Mart Nielseni sõnul on mõõtmiste kohaselt Tele2 mobiilse interneti kvaliteet Tartus teiste operaatoritega võrreldaval tasemel, kuid mõningates kohtades vajab võrk suurenevast kasutusest tingituna tihendamist.

“Tele2 tehnikaosakond on Tartumaa oma üheks tänavuseks olulisemaks prioriteediks võtnud,” ütles Nielsen ning lisas, et uued saatejaamad rajatakse üle linna ning tihedamalt Aardla-Ropka-Karlova piirkonda, samuti ka Tartu lähiümbrusesse nagu näiteks Tõrvandi.

Uued 3,5G saatejaamad lülitakse Tartus sisse 2012 aasta jooksul. 2013. aastal hakkab ettevõte Tartus ka 4G andmesideühendust pakkuma.

Tele2-l on Tartus kolm müügiesindust, mis kõik on viimase aasta jooksul uuendatud.

Tele2 Eesti teatas aprilli lõpus, et vahetab seoses 4G võrgu arendamisega kahe aasta jooksul välja kogu oma raadiovõrgu ja keskseadmed. Uued seadmed toetavad kõiki Euroopas kommertskasutuses olevaid standardeid, milleks on 2G/3G/4G, ning tulevikus ka 4G edasiarendusi andmevoogude edastamiseks kiirusteni kuni Gbits.