Tele2 avas Hollandis maailma esimese ainult LTE võrgu

Tele2 investeeris 450 miljonit eurot ning avas täna Hollandis maailma esimese võrgu, mis kasutab ainult viimase põlvkonna 4G tehnoloogiat.

Tele2 grupi juhi Allison Kirkby sõnul ehitas Tele2 Hollandisse kahe aastaga LTE Advanced võrgu, mis katab 92 protsenti rahvastikust ja võimaldab kuni 225 megabitist allalaadimiskiirust.

Järgmise aasta esimese kvartali lõpuks katab Tele2 Hollandi 4G võrk juba kogu riigi, mis võimaldab esimese operaatorina maailmas hakata pakkuma nii andmesidet kui kõnesid ainult 4G-s. Koos täieliku üleminekuga 4G-le jõuavad Hollandis tavakasutusse ka kõrgekvaliteedilised 4G kõned (VoLTE – Voice over LTE).

Tele2 Hollandi tegevjuhi Jeff Doddsi sõnul soovib Tele2 eelmise põlvkonna 2G ja 3G võrgust loobumisega eemaldada käsipiduri hollandlaste andmesidekasutuselt.

„Hollandlaste mobiilsidearved on viimasel kolmel aastal olnud kõrgeimad Euroopas, mistõttu nad on pidanud leppima Põhjamaadest kümneid kordi väiksemate andmesidemahtudega. Meie eesmärk on alustada andmesiderevolutsiooni, pakkudes ülikiiret 4G teenust kogu riigile ebaharilikult soodsa hinnaga,“ ütles Dodds.

Doddsi sõnul ei pea hollandlased nüüdsest enam otsima avalikke WiFi-punkte, vaid võivad uute soodsate Tele2 andmesidepakettidega ennast kasvõi internetti uputada.

Tele2 Holland võitis 4G litsentsi 2013. aastal ning investeeris selle ehitusse kahe aasta jooksul 450 miljonit eurot.